Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

NAV - Norwegia

13 Posty
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
NAV sprawdzał czy te pieniądze są ci naprawdę niezbędne
Okazuje się że nie
Także już nie dadzą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 271  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
gregorjo napisał:
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor


Ja bym pierwsze co zrobił to skierował się do NSB, a jak to by nic nie dało, to AVINOR powinien już załatwić sprawę. W ostateczności można skorzystać z usług SSB lub HYDRO, ale to już napradę ostateczności.

Pozdrawiam Jon
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 48  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
gregorjo napisał:
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor


Nie chca ci bracia forumowi odpowiedziec, tylko sie z ciebie smieja i maja racje.
Wymysliles sobie, ze na dwa dni przed wygasnieciem umowy pojdziesz na chorobowe a nav bedzie placil. Widzisz, chytry dwa razy traci.
Pieniedzy z nav nie dostaniesz. A to dlatego, ze pierwsze 16 dni chorobowego placi pracodawca.
Ty miales sie zarejestrowac jako bezrobotny, dostalbys zasilek. Podczas pobierania zasilku tez mozna sie rozchorowac i to wpisac w meldekort.
Teraz to, co mozesz zrobic to wejsc na strone nav, zarejestrowac sie i zlozyc wniosek o dagpenger.
Milego dnia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Dzięki bardzo za podpowiedź, jak może ciebie takie coś spotka to tam się skieruj, pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Ewa Adam
(MalaCzarnaEwa)
Stały Bywalec
napisał:
gregorjo napisał:
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor


Nie chca ci bracia forumowi odpowiedziec, tylko sie z ciebie smieja i maja racje.
Wymysliles sobie, ze na dwa dni przed wygasnieciem umowy pojdziesz na chorobowe a nav bedzie placil. Widzisz, chytry dwa razy traci.
Pieniedzy z nav nie dostaniesz. A to dlatego, ze pierwsze 16 dni chorobowego placi pracodawca.
Ty miales sie zarejestrowac jako bezrobotny, dostalbys zasilek. Podczas pobierania zasilku tez mozna sie rozchorowac i to wpisac w meldekort.
Teraz to, co mozesz zrobic to wejsc na strone nav, zarejestrowac sie i zlozyc wniosek o dagpenger.
Milego dnia.
kto ci takich glupot naopowiadal? Jestem w podobnej sytuacji na zwolnieniu lekarskim od 22.11 a oppdrag w adecco mialam do 23.11. Kase dostaje. Adecco zaplacilo tylko za dwa dni kontraktu bo mialam dluzsza niz dopuszczalna przerwe pomiedzy oppdragami w ciagu dwoch ostatnich miesiecy przed zwolnieniem. (Normalnie placiloby 16 dni). I od nastepnego dnia po zakonczeniu formalnie kontraktu placi mi nav. Tyle ze troche trwalo wyjasnianie miedzy nimi. Idz do navu i pytaj. Moze cos brakuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 270  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
gregorjo napisał:
Dzięki bardzo za podpowiedź,
jak może ciebie takie coś spotka to tam się skieruj, pozdrawiam.
Dlaczego zakładasz iż napisano złośliwą i nieprawdziwą informację?
Prawda jest właśnie taka a nie inna.
Co innego twoje chorobowe, a co innego obowiązek rejestracji w NAV.
Przecież dostałeś legalne wypowiedzenie z pracy z konkretnym terminem upływu tejże pracy, które sam dobrowolnie podpisałeś.
Widać iż nie znasz się na Norweskich przepisach prawa pracy, zakładałeś bowiem iż to działa dokładnie jak w Polsce.
Niestety tu jest całkiem inaczej.
Gdybyś tego zwolnienia nie podpisał i złożył odwołanie od tej decyzji,
a następnie zachorował, to całkiem co innego, a tak, to możesz jedynie pluć sobie w brodę.

Twoim "psim" obowiązkiem było, zgłosić się do NAV z dniem upływu umowy o pracę i bezwzględnie, zarejestrować się jako bezrobotny na chorobowym -/skoro już te chorobowe otrzymałeś/- i tyle.
Wtedy miałbyś administracyjną ciągłość.

Teraz to jest dokładnie tak, jak Hilton napisała.
Ja dodam jedynie to, że jak na razie, to chorowałeś na własny rachunek, przez swoją pychę i głupotę informacyjną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Ryszard dzięki za wyczerpującą odpowiedz,ale czemu obrazu piszesz pycha i głupota. A przecież wypadki chodzą po ludziach a w moim przypadku badania usg i tomografia komputerowa nieklamie i nikt tyle zwolnienia na ładne oczy nie daje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
MalaCzarnaEwa napisał:
napisał:
gregorjo napisał:
Witam ,może ktoś mi pomoże w odpowiedzi co zrobić ? a mianowicie jestem na zwolnieniu lekarskim od grudnia 2014 i jeszcze nie dostałem pieniedzi od NAVu ,umowe miałem do 20 grudnia 2014 a zwolnienie lekarskie mam od 18-grudnia,czy ktoś może mi podpowiedziec gdzie i co mam zrobić zeby dowiedziec sie i wyjasnic tą sprawe?
pozdrawiam Gregor


Nie chca ci bracia forumowi odpowiedziec, tylko sie z ciebie smieja i maja racje.
Wymysliles sobie, ze na dwa dni przed wygasnieciem umowy pojdziesz na chorobowe a nav bedzie placil. Widzisz, chytry dwa razy traci.
Pieniedzy z nav nie dostaniesz. A to dlatego, ze pierwsze 16 dni chorobowego placi pracodawca.
Ty miales sie zarejestrowac jako bezrobotny, dostalbys zasilek. Podczas pobierania zasilku tez mozna sie rozchorowac i to wpisac w meldekort.
Teraz to, co mozesz zrobic to wejsc na strone nav, zarejestrowac sie i zlozyc wniosek o dagpenger.
Milego dnia.
kto ci takich glupot naopowiadal? Jestem w podobnej sytuacji na zwolnieniu lekarskim od 22.11 a oppdrag w adecco mialam do 23.11. Kase dostaje. Adecco zaplacilo tylko za dwa dni kontraktu bo mialam dluzsza niz dopuszczalna przerwe pomiedzy oppdragami w ciagu dwoch ostatnich miesiecy przed zwolnieniem. (Normalnie placiloby 16 dni). I od nastepnego dnia po zakonczeniu formalnie kontraktu placi mi nav. Tyle ze troche trwalo wyjasnianie miedzy nimi. Idz do navu i pytaj. Moze cos brakuje.



Taa, do nav jaja sobie robisz jakieś, widać że chłop był prawie 5 miesięcy w śpiączce i taki gupie porady.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 60  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
Jacek B
(Jack2)
Nowicjusz
Do NAVU trzeba chodzić bo to instytucja która ma na wszystko czas ,ja na odpowiedz od nich czekam już 3 mies i też mi nie płacą bo mojemu zakładowi nie pasowało że zachorowałem bo było dużo pracy i im to nie pasowało więc napisali do Navu że mi nie wypłaca za 16 dni chorobowego choć chorobowe to jest następstwem mojego podwójnego wypadku w pracy i są problemy z barkiem bo wypada .Tak że musisz się trochę nachodzić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 281  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok