Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

przelewy w NOK - Norwegia

2 Posty
pawel53
(pawel53)
Wiking
Witam ,chcialem sie zapytac czy moze ktos wie jak wyglada sytuacja z przelewem do Polski Nok z np.ze SpareBank1.otoz ostatnio przelalem 1000nok do innego Pol. banku celem proby,i otrzymalem wiadomosc z mojego banku w Norwegii na skrzynke bankowa ze tranzakcja zostala zarejstrowana i wyslano informacje do urzedu celnego oraz podatkowego.Wysylajac wczesniej wiele razy zlotowki nic takiego nie otrzymywalem,tak wiec dziwie sie takim komunikatem,pewnie jest to tylko rejstracja danego przelewu ale czy przy wysylce wiekszej kwoty Nok nie bede mial z tego tytulu jakis problemow z Toolem czy skattem,chyba nie pobieraja z tego tytulu pozniej jakis podatkow?Prosze o wyjasnienia jezeli ktos jest w tym temaci,Dzieki i Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jeździsz autem na polskiej szpachli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
pawel53 napisał:
Witam ,chcialem sie zapytac czy moze ktos wie jak wyglada sytuacja z przelewem do Polski Nok z np.ze SpareBank1.otoz ostatnio przelalem 1000nok do innego Pol. banku celem proby,i otrzymalem wiadomosc z mojego banku w Norwegii na skrzynke bankowa ze tranzakcja zostala zarejstrowana i wyslano informacje do urzedu celnego oraz podatkowego.Wysylajac wczesniej wiele razy zlotowki nic takiego nie otrzymywalem,tak wiec dziwie sie takim komunikatem,pewnie jest to tylko rejstracja danego przelewu ale czy przy wysylce wiekszej kwoty Nok nie bede mial z tego tytulu jakis problemow z Toolem czy skattem,chyba nie pobieraja z tego tytulu pozniej jakis podatkow?Prosze o wyjasnienia jezeli ktos jest w tym temaci,Dzieki i PozdrawiamCoś gdzieś, tak przy ciepłej wódce i sfermentowanych ogórach słyszałem, że komuś coś narzucili dodatkowo.
Jednak ja w to nie wierzę, ponieważ o ile przesyłane pieniądze są z legalnego źródła, a całoroczna kwota nie przekracza zarobionej kwoty netto, to co komu do tego co z legalną forsą się robi.
Niemniej i ja ostatnio, też musiałem dodatkowo potwierdzać, wzmożone miesięczne utland przelewy. W tamtym roku tego nie robiłem.
Jednak ja, oficjalnie przesyłam, tylko do 30%, kasy netto z konta.
Być może, twoje przelewy zliczone, przekroczyły legalne wpływy na konto w tym roku, a nie miałeś żadnych innych dodatkowych oszczędności z tamtego roku.
Też mam konto we Spare Bank.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
pawel53
(pawel53)
Wiking
Witam,jesli chodzi o przelewy to nic podobnego wszystko jest jak najbardziej w porzadku,zadnych przekroczen.A kwota 1000Nok to przeciez nic.Mysle ze wysylaja takie potwierdzenia do skatta czy toll chyba standartowo,nigdy wczesniej z tym sie nie spotkalem,tym bardziej ze przelewy byly w wiekszosci w zl.Troche to dziwne (TRANSAKSJONEN VIL BLI RAPPORTERT TIL VALUTAREGISTERET I TOLL OG
AVGIFTSDIREKTORATET) Pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
pawel53 napisał:
Witam,jesli chodzi o przelewy to nic podobnego wszystko jest jak najbardziej w porzadku,zadnych przekroczen.A kwota 1000Nok to przeciez nic.Mysle ze wysylaja takie potwierdzenia do skatta czy toll chyba standartowo,nigdy wczesniej z tym sie nie spotkalem,tym bardziej ze przelewy byly w wiekszosci w zl.Troche to dziwne (TRANSAKSJONEN VIL BLI RAPPORTERT TIL VALUTAREGISTERET I TOLL OG
AVGIFTSDIREKTORATET) Pzdr
To odpisz im, że rozumiesz ich postawę i zarazem współczujesz.
Dwa lata temu dostałem też taki tekst na skrzynkę, jak przelałem trzy razy po 10 tysięcy złotych w ciągu dwóch miesięcy. Jednak konta we polandi były na moje nazwiska, a rzeczona kwota to nadwyżka zbierana przez rok.
Kolega mnie podpuścił i właśnie coś takiego im przesłałem tyle, że bardziej rozbudowane.
Ode tamtej pory mam spokój, zwłaszcza, że i przelewy są też marnej wysokości. Jednak zawsze w złotówkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(sebe)
Wiking
nie zwracaj uwagi na tego idiote co sie na wszystkim zna

to jest standartowa procedura w bankach przy przelewach zagranicznych
tu poczytaj
lovdata.no/dokument/NL/lov/2004-05-28-29
lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2004-12-06-1573
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
sebe napisał:
nie zwracaj uwagi na tego idiote co sie na wszystkim zna

to jest standartowa procedura w bankach przy przelewach zagranicznych
tu poczytaj
lovdata.no/dokument/NL/lov/2004-05-28-29
lovdata.no/dokument/SF/forskrift/2004-12-06-1573

------
On sie swietnie zna na wielu sprawach - rusztowaniowy cymbale o typowej ksywie z blokowiska w Moragu - Seba.
Nie ma takich procedur przy wydalaniu z konta takich smiesznych kwot - robocie ziemny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(sebe)
Wiking
wy sie oboje znacie na stulejce i hemoroidach
gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok