Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Pomoc socjalna NAV - Norwegia

37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
Hej Wszystkim

Znalazłam się w ciężkiej sytuacji , z powodu NAV , który od ponad roku jak to ładnie nazywają "bada" czy należy mi się świadczenie chorobowe z Polski czy nie.
Ale nie o to chciałam zapytać.
Interesuje mnie bardzo i tu z góry jestem bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie czy podpowiedzi;
Jakie dokumenty powinnam dostarczyć NAV , jakich dokumentów wymagają przy składaniu aplikacji o pomoc socjalną.
Tak dla jasności - nie chcę być pasożytem systemu, tylko potrzebuję pomocy , zanim znajdę pracę. W końcu pracując legalnie odprowadzając podatki coś należy mi się w zamian gdy potrzebuję pomocy..
Czy ktoś składał taką aplikację?
Może ma wzór?
Wie jakich dokumentów potrzebuję?

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie

Jeżeli nie chcesz pisać na forum - napisz od mnie na PW
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
DianaHofman napisał:
Hej Wszystkim

Znalazłam się w ciężkiej sytuacji , z powodu NAV , który od ponad roku jak to ładnie nazywają "bada" czy należy mi się świadczenie chorobowe z Polski czy nie.
Ale nie o to chciałam zapytać.
Interesuje mnie bardzo i tu z góry jestem bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie czy podpowiedzi;
Jakie dokumenty powinnam dostarczyć NAV , jakich dokumentów wymagają przy składaniu aplikacji o pomoc socjalną.
Tak dla jasności - nie chcę być pasożytem systemu, tylko potrzebuję pomocy , zanim znajdę pracę. W końcu pracując legalnie odprowadzając podatki coś należy mi się w zamian gdy potrzebuję pomocy..
Czy ktoś składał taką aplikację?
Może ma wzór?
Wie jakich dokumentów potrzebuję?

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie

Jeżeli nie chcesz pisać na forum - napisz od mnie na PW

------------
Zacznij od....likwidacji zdjęć na swojej galerii i módl się,żeby ich ktoś z NAV nie zobaczył.....Jeśli masz je jednak np na FB to....napisz o pomoc do jakiegoś proboszcza w Polsce i podpisz"Maria Magdalena"...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Diana Hofman
(DianaHofman)
Nowicjusz
Krystian85 napisał:
Zacznij od....likwidacji zdjęć na swojej galerii i módl się,żeby ich ktoś z NAV nie zobaczył.....Jeśli masz je jednak np na FB to....napisz o pomoc do jakiegoś proboszcza w Polsce i podpisz"Maria Magdalena"...[/quote]

twoja forma wypowiedzi jest na poziomie piwnicy w której mieszkasz.
Frustruj się gdzieś indziej proszę.
Zdjęć kasowała nie będę , bo to kawałek fajnych wspomnień z przed jakiegoś okresu czasu.
Moge nawet wysłać je do NAV , żeby mieli świadomość że Polacy też potrafią żyć na poziomie.
A drugi powód jest oczywisty: Nie mam homoseksualnej aparycji w przeciwieństwie do ciebie. Nie chcesz pomoagać , nie pomagaj. Ale nie przeszkadzaj z łaski swojej. Nie obrażaj też cudzych uczuć religijnych i żadnego wyznania bo nikt nie dał ci do tego prawa. Rób to co ci wychodzi najlepiej..po prostu dryfuj po dnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
DianaHofman napisał:
Hej Wszystkim

Znalazłam się w ciężkiej sytuacji , z powodu NAV , który od ponad roku jak to ładnie nazywają "bada" czy należy mi się świadczenie chorobowe z Polski czy nie.
Ale nie o to chciałam zapytać.
Interesuje mnie bardzo i tu z góry jestem bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie czy podpowiedzi;
Jakie dokumenty powinnam dostarczyć NAV , jakich dokumentów wymagają przy składaniu aplikacji o pomoc socjalną.
Tak dla jasności - nie chcę być pasożytem systemu, tylko potrzebuję pomocy , zanim znajdę pracę. W końcu pracując legalnie odprowadzając podatki coś należy mi się w zamian gdy potrzebuję pomocy..
Czy ktoś składał taką aplikację?
Może ma wzór?
Wie jakich dokumentów potrzebuję?

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie

Jeżeli nie chcesz pisać na forum - napisz od mnie na PW


Aby otrzymać pomoc socjalną z Nav musisz mieć pobyt stały ( varig oppholdsrett), bez tego możesz dostac jednorazową pomoc na artykuły żywnościowe w wys. 1500 koron.
Jeżeli masz pobyt stały, to idź do Nav i powiedz "w okienku", ze chcesz sie umówić na rozmowę w sprawie pomocy socjalnej. Zanim cokolwiek zostanie ci przyznane, musisz wykorzystać inną pomoc. Np. Mieć bostøtte.
Wysokokosc kwoty pomocy socialnej jest zależna od tego, czy jesteś samotna, z partnerem, czy masz dzieci. Singiel wg wyliczeń Nav potrzebuje na życie, ubrania, rachunek telefoniczny i internet około 6000 koron plus czynsz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
323 Posty
John Born
(born)
Stały Bywalec
DianaHofman napisał:
Hej Wszystkim

Znalazłam się w ciężkiej sytuacji , z powodu NAV , który od ponad roku jak to ładnie nazywają "bada" czy należy mi się świadczenie chorobowe z Polski czy nie.
Ale nie o to chciałam zapytać.
Interesuje mnie bardzo i tu z góry jestem bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie czy podpowiedzi;
Jakie dokumenty powinnam dostarczyć NAV , jakich dokumentów wymagają przy składaniu aplikacji o pomoc socjalną.
Tak dla jasności - nie chcę być pasożytem systemu, tylko potrzebuję pomocy , zanim znajdę pracę. W końcu pracując legalnie odprowadzając podatki coś należy mi się w zamian gdy potrzebuję pomocy..
Czy ktoś składał taką aplikację?
Może ma wzór?
Wie jakich dokumentów potrzebuję?

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie sugestie

Jeżeli nie chcesz pisać na forum - napisz od mnie na PW

JEST JAKIŚ PROBLEM Z WYSŁANIEM WIADOMOŚCI DO CIEBIE. PRÓBOWAŁEM!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
DianaHofman napisał:
Krystian85 napisał:

A drugi powód jest oczywisty: Nie mam homoseksualnej aparycji w przeciwieństwie do ciebie.


Droga Diano, moze wyjasnisz mnie maluczkiej co mialas na mysli wspominajac o "homoseksualnej aparycji"?
Chcialabym byc zorientowana w tej sprawie. Zyjemy bowiem w ciekawych czasach i im wiecej wiemy, tym lepiej bedziemy przygotowani na eventualne ataki.
Szepcza bowiem, ze homoseksualisci przejmuja cichaczem swiat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
I tak to juz jest w socjalistycznym swiecie. Zalozycielka tematu do NAV Lokalt zaniesie wydruki z konta przedstawi dokumenty ze nic nie posiada co by sprzedac mozna i jej wyplaca socjalen od tak sobie za nic z pieniedzy podatnikow. Zaden nic nieskorzysta a pieniadze mu zabiora

A jakby byl kapitalizm, to zaplaciliby tylko korzystajacy. A tak to korzystajacy nie placa a obcy ludzie sponsorowac musza.... i jaka to sprawiedliwosc systemu? Socjalizm to system najzwyczajniej zlodziejski.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@SENTEX: Chodzi im chyba oto ze takie zdjecia to nabijanie sie z podatnika w stylu: "Swoje pieniadze przepuscilam, a teraz mi dajcie wasze za nic." Ale niech sie ucza ludzie czym jest socjalizm niech sponosruja innym atrakcje bez korzystania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Homoseksualna aparycja...taa...no to tera wiem czemu te chłopy tak cięgiem do mnie : a to snopowiazałke pożyczyć,a to rozstrząsacz obornika....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok