Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mongoł napisał:

500 mial 2 lata temu teraz ma 1 200 000 i dalej jezdzi

to ta toyota musiałaby dziennie 1000 km robić
łżesz jak zwykle i fantazjujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
napisał:
tobie lepiej placa
ale sie upasles na tej rybie z makaronem z caritasu za 10 koronek



Wy to sie chyba z jasta102 lubicie..
Jeden bez drugiego zyc nie moze...hi,hi
To forum zyje wami...nawet nie wiecie jak mi nie raz humor poprawiliscie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jeden z najprawdziwszych dowcipów o polactwie
złapał Pollack złotą rybkę
-Złota rybko, mam sąsiada. On ma taką krowę, która daje najwięcej mleka w województwie. Co jakiś czas przyjeżdża do niego telewizja, robią o nim reportaże, fotografują tą krowę…
-I co, chcesz taka samą?- pyta rybka.
- Nie!- krzyczy Polak- po co mi takie zwierze, trzeba przy nim robić.
-W takim razie nie rozumiem. Po co mi mówisz o tej krowie, skoro nie chcesz takiej samej?
-Bo ja chcę, żeby ta krowa zdechła.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Hilton napisał:
kubapoland napisał:
Ale razem składaliśmy wszelkie dokumenty w Skatt i wypełnialiśmy identycznie. Nie ma dzieci, żadnych zobowiązań typu studia czy praca w Polsce - mamy identyczną sytuację.
Co w takim wypadku powinien zrobić? Bo czas na jakieś poprawki mam do końca maja, oczywiście nie będę go zgłaszał, że mu się udało to jego szczęście, ale wydaje mi się, że ja mam nieco namieszanie - niesłusznie.


Zupelnie nie rozumiem dlaczego pytasz co ON powinien zrobic w takim przypadku? I co mu sie udalo takiego??
Czas na poprawki miales do 30 kwietnia, do konca maja moga sie rozliczac firmy.
Trzeba zadzwonic do skatt i zapytac dlaczego ty masz mniejsze odliczenia od innej osoby, a taka sama sytuacje.
Drugiej rzeczy, ktorej nie rozumiem, to to, ze mozna byc zazdrosnym o glupie 1000 koron i brac pod uwage "zgloszenie", ze kolega za duzo ma zwrotu, ze w ogole cos takiego moze przyjsc do glowy, mimo iz napisales ze jednak go nie "podpierdzielisz"....


Zamieszanie zrobiło przez to, że przejęzyczyłem się i napisałem "powinien" , a nie "powinienem". Moja wina, fakt, przepraszam. Zaznaczyłem na końcu, że to jego szczęście. Na pewno nie będę podawał, że kolega dostał więcej. Proszę Was - walczę z taką "polaczkowością".
Nie jestem zazdrosny o to, że on ma więcej - wręcz się cieszę, po prostu pytam na forum bo to może to w moich papierach coś namieszane. Na pewno przy ewentualnym zgłaszaniu nieprawidłowości nie chcę podawać "hola hola, mój współpracownik dostał więcej - sprawdzcie to". Myślałem, że od Was - jako osób bardziej zaznajomionych z norweskim prawem dowiem się na co się powołać, np jakiś przepis.

To dziwne, że miałem czas do 30 kwietnia gdyż pismo otrzymałem ok 25 kwietnia... Więc już nic nie mogę zrobić?


Remigrant napisał:
I to był błąd zwłaszcza z twojej strony, że nie wpisałeś zniżki 10%.
Idąc dalej, kolega jest pierwszy raz w Norwegi i nie widnieje w spisie komuny z poprzednich lat rozrachunkowych.
Ty już natomiast jesteś "zaksięgowany" i dlatego masz stosowne odpisy podatkowe.
Kolega ma większą kwotę odpisu standardowego, pewnie powiększoną właśnie o tą kwotę 10%.
Ty takiej wielkości nie masz powiększonej, ponadto pewnie kiedyś, pracowałeś w innym regionie/komunie rozliczeniowej.

Być może, on ma inną tabelę rozrachunkową niż ty. Teraz trudno to na odległość rozstrzygnąć.
Na twoich skanach bardzo nieczytelnie widnieje kwota % w opisie pod pozycją 2.2.1.
Możesz zobaczyć czy one są równe w obu przypadkach.

Nie wiedziałem o istnieniu takiej ulgi (swoją drogą on też więc na pewno nie zgłaszał bo jak mówię - złożyliśmy identyczne papiery w Skaccie gdy byliśmy tam).
Nawet na tej stronie - www.mojanorwegia.pl/podatki/znizka.html jest zapis:

Ulga nie przysługuje automatycznie, podatnik musi się o nią upomnieć podczas składania zeznania podatkowego.
Zresztą mi nie przysługuje (więc pomińmy) bo:
Zniżka 10% przysługuje osobom, które pracują w Norwegii nie dłużej niż 2 lata, czyli w przypadku, gdy 2014 rok był Twoim pierwszym lub drugim rokiem pracy w Norwegii.
W Norwegii zawsze pracowałem u tego samego pracodawcy, od chyba 2007 roku (z przerwami).
W każ
Kwota % wynosi tyle samo dla nas obu 8.2% - link do większego zdjęcia: i.imgur.com/rUl2YzI.jpg


napisał:to jaka stawke macie? 102kr ? co to rolnictwo bylo ?

Tak, rolnictwo, praca sezonowa - zbieranie jabłek, śliwek. Stawka około 109 NOK, więc by się zgadzało, przepracował 1,5h więcej.


Powtórzę raz jeszcze - zero zawiści z mojej strony. Jemu na pewno nie zrobię problemów, pytam o moją sprawę bo mam wątpliwości co do wyliczeń Skattu, czy coś mogę jeszcze zrobić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
jasta102 napisał:
mongoł napisał:

500 mial 2 lata temu teraz ma 1 200 000 i dalej jezdzi

to ta toyota musiałaby dziennie 1000 km robić
łżesz jak zwykle i fantazjujesz


No bo to Toyota jest.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
jasta102 napisał:
mongoł napisał:

500 mial 2 lata temu teraz ma 1 200 000 i dalej jezdzi

to ta toyota musiałaby dziennie 1000 km robić
łżesz jak zwykle i fantazjujesz

a gdzie tam niedziele mam wolna

gimbusie mama nie nauczyla liczyc

Dzwoni Żyd do swojego przyjaciela:
- Mosze, ile to jest 2x2?
Mosze zamyślił się i pyta:
- A kupujesz czy sprzedajesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
napisał:
jasta102 napisał:
mongoł napisał:

500 mial 2 lata temu teraz ma 1 200 000 i dalej jezdzi

to ta toyota musiałaby dziennie 1000 km robić
łżesz jak zwykle i fantazjujesz

a gdzie tam niedziele mam wolna

gimbusie mama nie nauczyla liczyc

mongole polski
1 200 000 - 500 000 = 700 000 km
700 000 podzielić przez 600 dni na dwa lata
to 1000 km dziennie w pracy plus dojazdy jakieś tam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Kuba Poland
(kubapoland)
Wiking
Mam prośbę, możecie tematy niezwiązane z tym tematem podatkowym przenieść na jakiś hydepark bo w zalewie tego spamu mój post się gubi, a Wasze posty nic nie wnoszą, uprzejmie proszę.
Mój ostatni post: www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/pytania...go_10,20.html#347850
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
tobie odpowiedzi już dawno udzielono
bierz te dwa skany i wal z donosem do skattu
nic tu dodać nic ująć
a my się przebiegami toyoty hiace zajmiemy i żydami teraz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Ja pierdziele...... co tu sie wyprawia.... o 1000 koron sie upominasz a podstawowej wiedzy o podatkach w Norwegi nie posiadasz. Powinienes dziekowac niebiosom, ze Cie Norki nie wyruchaly calkowicie i ze cokolwiek Ci zostalo....

POZDRO,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok