Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Rema 1000 i Coop Extra wycofują się z podwyżki cen swoich artykułów

Monika Pianowska

06 lutego 2023 08:51

Udostępnij
na Facebooku
2
Rema 1000 i Coop Extra wycofują się z podwyżki cen swoich artykułów

Coop Extra obniża ceny 4000 pozycji ze swojej oferty. stock.adobe.com/ fot. Björn Wylezich/ tylko do użytku redakcyjnego

Mimo korekty wartości produktów 1 lutego sieci spożywcze Rema 1000 i Coop Extra zdecydowały się obniżyć ceny do poziomu ze stycznia.
Wraz z początkiem miesiąca w Remie 1000 artykuły podrożały średnio o 4,8 proc. To i tak znacznie mniej, niż szacowano w prognozach cenowych.
– Oprócz podwyżek cen u naszych dostawców, które weszły w życie 1 lutego, przez cały miniony rok gwałtownie rosły koszty związane z energią elektryczną, paliwem, surowcami i innymi czynnikami do własnej produkcji – mówi Tom Kristiansen, dyrektor zarządzający Rema 1000 w Norwegii cytowany w komunikacie prasowym. Mimo to sieć wycofała się z podniesienia cen swoich artykułów.

Taniej niż u konkurencji?

Jednocześnie Coop Extra obniża ceny 4000 pozycji ze swojej oferty. Potwierdza to dyrektor komunikacji w Coop Norge, Bjørn Takle Friis, na łamach VG. – Dostosowaliśmy ceny do poziomu sprzed 1 lutego. Klienci mogą być pewni, że zakupy w Coop Extra są tak samo tanie, a być może tańsze, jak u naszych konkurentów – mówi.
Trzech na czterech (74 proc.) mieszkańców Norwegii uważało, że ​​producenci żywności i sieci supermarketów przesadzili z podniesieniem cen.

Trzech na czterech (74 proc.) mieszkańców Norwegii uważało, że ​​producenci żywności i sieci supermarketów przesadzili z podniesieniem cen.Źródło: stock.adobe.com/licencja standardowa

Mimo tzw. okienka cenowego na podwyżki nie zdecydowała się sieć Kiwi. Sklep zapowiada utrzymanie blokady cenowej na 140 produktów do 1 maja br.

Podwyżki są przesadzone?

Ogółem w Norwegii wzrosły m.in. ceny mrożonek, napojów bezalkoholowych, piwa, kawy, mięsa, środków piorących, chemii gospodarczej, czekolady czy nabiału.
Tymczasem według sondażu agencji Opinion, przeprowadzonego na tydzień przed wdrożeniem w życie korekty cenowej, trzech na czterech (74 proc.) mieszkańców Norwegii uważało, że ​​producenci żywności i sieci supermarketów podnieśli ceny bardziej, niż by tego potrzebowali na pokrycie zwiększonych kosztów.

Źródła: Rema 1000, VG, MojaNorwegia
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tomasz012

09-02-2023 00:47

W porównaniu do zarobkow i tak taniej niz w pl

Miroslaw Drozdz

06-02-2023 11:56

Guzik prawda, Extra nie obniżyło cen (nie wiem jak Rema), ale teraz w Kiwi jest taniej.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok