Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Życie w Norwegii

Obiecują naprawę w domu, oszukują klientów. Uwaga na podejrzanych fachowców

Monika Pianowska

04 lipca 2023 09:05

Udostępnij
na Facebooku
Obiecują naprawę w domu, oszukują klientów. Uwaga na podejrzanych fachowców

Według Økokrim często ogłaszają swoje usługi remontowe na wiosnę, podczas gdy rzekome prace są zwykle wykonywane od maja do sierpnia. stock.adobe.com/licencja standardowa

Norweski urząd ds. zwalczania przestępczości gospodarczej (Økokrim) ostrzega przed robotnikami, których celem jest oszukiwanie swoich klientów. W tym roku takie osoby działały szczególnie aktywnie w południowej Norwegii.
Według Økokrim często ogłaszają swoje usługi remontowe na wiosnę, podczas gdy rzekome prace są zwykle wykonywane od maja do sierpnia. W przeszłości tacy fachowcy działali głównie w południowej i wschodniej Norwegii, ale w tym roku rozprzestrzenili się na resztę południowej Norwegii, a także na Trøndelag, pisze Økokrim w komunikacie prasowym.
Rzemieślnicy-oszuści wyszukują prywatne domy lub odpowiadają na ogłoszenia w serwisach, takich jak finn.no, anbudstorget czy mittanbud. Chętnie proponują bezpłatny przegląd, wskażą wady lub uszkodzenia oraz zaoferują naprawę w niskiej cenie. Często żądają zaliczki.
Domniemani fachowcy utrzymują, że są zatrudnieni w zatwierdzonych firmach i mają dobre referencje

Domniemani fachowcy utrzymują, że są zatrudnieni w zatwierdzonych firmach i mają dobre referencjestock.adobe.com/licencja standardowa

Zawsze warto ich zweryfikować

Po rozpoczęciu prac „wykrywane są” nowe usterki, a zakres i cena zlecenia wzrastają. Nierzadko prace pozostają niedokończone, a właściciele domów ponoszą duże koszty zarówno na dokończenie projektu, jak i poprawienie popełnionych błędów.
– Domniemani fachowcy utrzymują, że są zatrudnieni w zatwierdzonych firmach i mają dobre referencje. Mogą wydawać się godni zaufania. Dlatego radzę uważnie sprawdzać firmy i być ostrożnym w przyjmowaniu ofert, jeśli ktoś się zgłosi – mówi zastępca kierownika Inge Svae-Grotli w Økokrim.
Osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu oszustwa.
Źródła: Økokrim/NTB
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok