Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Zagraj w urodzinową grę

i zgarnij rabaty na kalendarz!

GRAJ
Życie w Norwegii

Historycznie wysokie ceny wynajmu mieszkań w Norwegii. Wyjątkowo niska podaż

Monika Pianowska

12 sierpnia 2022 18:00

Udostępnij
na Facebooku
3
Historycznie wysokie ceny wynajmu mieszkań w Norwegii. Wyjątkowo niska podaż

– Nigdy nie odnotowaliśmy tak wysokich cen za dwupokojowe mieszkanie w Oslo. W lipcu ceny eksplodowały – powiedział dyrektor generalny Husleie.no, Kjetil J. Olsen stock.adobe.com/licencja standardowa

Ceny najmu w czterech największych miastach Norwegii wzrosły w drugim kwartale 2022 r. o 2,7 proc. Jednocześnie w Oslo podaż jest na niepokojąco niskim poziomie, podają statystyki Eiendom Norge za kwiecień, maj i czerwiec.
Reklama
W drugim kwartale 2022 r. nastąpił historycznie silny skok cen mieszkań na wynajem w kraju fiordów. Najsilniejsze wzrosty odnotowały Stavanger i Sandnes z wynikami o 5,2 proc., następnie Oslo z 3,2 proc. i Trondheim z 2,5 proc.

Najdrożej w Oslo

Dane z platformy wynajmu Husleie.no pokazują, że ceny wynajmu wśród klientów znacznie wzrosły w lipcu. W zeszłym miesiącu w Oslo za dwupokojowe mieszkanie trzeba było wydać średnio 13 870 koron, czyli o 7 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.
– Nigdy nie odnotowaliśmy tak wysokich cen za dwupokojowe mieszkanie w Oslo. W lipcu ceny eksplodowały – powiedział dyrektor generalny Husleie.no, Kjetil J. Olsen w rozmowie z Dagens Næringsliv na początku sierpnia.
Stavanger/Sandnes i Bergen odnotowały najsilniejsze zmiany cen czynszów w ubiegłym roku, ze wzrostem o 10,3 i 6,6 proc. Następnie Trondheim ze wzrostem o 4,7 procent, a Oslo o 3,6 procent, według Eiendom Norge.

Wyjątkowo niska podaż

Liczba domów do wynajęcia na Finn.no w dużych miastach na koniec drugiego kwartału do 2022 r. wyniosła 2191. Z tego 873 znajduje się w Oslo, 483 w Bergen, 561 w Trondheim i 274 w Stavanger/Sandnes.
Dotąd nie było niskiej podaży domów do wynajęcia na Finn.no. Podczas gdy podaż jest stosunkowo stabilna w Bergen i Trondheim, znacznie spadła w Stavanger/Sandnes i Oslo. W Oslo podaż jest na niepokojąco niskim poziomie, co zgadza się z opisem stanu rynku najmu w stolicy w sierpniu, który pojawił się w mediach.

Źródła: NTB, Eiendom Norge, DN
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


boj fra oszlo

14-08-2022 09:55

..za górną prycze w 8 metrowym pokoju ,w hyblu, z dostępem do czajnika w kuchni i WC..pod warunkiem ,że wstanie się odpowiednio wcześnie rano przed wszystkimi oraz wróci na tyle póżno z pracy,że bedzie już wolna dwupalnikowa kuchnia i bojler zdąży podgrzać troche wody na prysznic...

N O

13-08-2022 19:20

Za pokój 8m2 w piwnicy?

Minek

13-08-2022 18:59

Płacę 3000 ,+ prąd to dużo

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok