Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Coś dla zapalonych wędkarzy: ta aplikacja pokaże, gdzie biorą ryby

Natalia Szitenhelm

26 września 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1
Coś dla zapalonych wędkarzy: ta aplikacja pokaże, gdzie biorą ryby

Aplikacja wskaże 42 tys. miejsc połowowych dla 16 gatunków ryb. /zdjęcie ilustracyjne stoc.adobe.com/standardowa

FiskHer to przebój w AppStore i GooglePlay. Tylko latem aplikację, która podpowiada, gdzie w Norwegii można złowić rybę, pobrało 100 000 mieszkańców kraju fiordów.
Reklama
FiskHer uruchomiono na początku czerwca, jednak z marszu stała się hitem. Norweska agencja prasowa NTB podaje, że apkę pobrało ok. 100 tys. osób. - Jesteśmy bardzo dumni, że stworzyliśmy narzędzie, z którego, jak widzimy, korzysta wiele osób. Opinie pochodzą z całego kraju i są w przeważającej mierze dobre - mówi cytowany przez norweską agencję prasową Trond Are Gjone, założyciel firmy FiskHer. Gjone, we współpracy z najlepszymi w Norwegii wędkarzami rekreacyjnymi, stworzył bezpłatną aplikację zarówno na Androida, jak i iPhone’a, z której mogą korzystać zarówno amatorzy wędkarstwa, ale także profesjonaliści.

Dorsz, troć, halibut

FiskHer opracowano na podstawie zaawansowanych map i bardzo szczegółowych zdjęć satelitarnych. Aplikacja wskaże 42 tys. miejsc połowowych dla 16 gatunków ryb, takich jak np. dorsz, troć wędrowna czy halibut.

FiskHer/materiały prasowe

Jednak lokalizacja miejsc połowowych to nie wszystko. Wędkarz otrzyma też przydatne wskazówki dotyczące sposobów wędkowania. Jeśli zaś ktoś nie jest pewien, co złowił, wystarczy, że zrobi zdjęcie “zdobyczy” - aplikacja poinformuje, jaką rybę złowiono, a nawet… podpowie, w jaki sposób ją przyrządzić.

Wędkarski Facebook

Aplikacja kładzie także spory nacisk na komunikację z innymi użytkownikami. Za jej pośrednictwem można robić i udostępniać zdjęcia swoich połowów. Użytkownik ma też możliwość sprawdzenia, gdzie wędkowali jego znajomi. 

Jak informuje twórca FiskHer, obecnie trwają prace nad wprowadzeniem do aplikacji miejsc połowowych w głębi kraju.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


MarcinAlaska

26-09-2020 20:25

Zapomnieliście dodać płatna

Facebook Messenger YouTube Instagram