Dlaczego Norwegowie i Szwedzi podchodzą inaczej do pandemii? Rozmowa z profesor Niną Witoszek

Bartek Karpowski
Bartek Karpowski
(bartek.karpowski)
3,587
  • Zgłoś
Rozmowa z profesor Niną Witoszek polską pisarką, historyk sztuki, dramaturgiem i profesor uniwersytetów w Oslo, Oxfordzie i Europejskim Instytucie we Florencji.

Rozmawiamy między innymi o tym dlaczego Norwegowie zwariowali podczas tegorocznych świąt. Jak będzie wyglądała nauka po pandemii? Oraz czym różni się podejście szwedzkie i norweskie w czasach pandemii.
Wszystko w programie.

SERWIS: https://www.mojanorwegia.pl/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/mojanorwegiapl/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mojanorwegia.pl/


#ninawitoszek #norwegia #rozmowa
Pokaż więcej Ukryj
Dodano: 25-04-2020 14:25 (1 głos) 5.0

Podobne filmy
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Szybki Bill

27-04-2020 16:19

Po pierwsze p. Nina Witoszek nie jest profesorem. Na Uniwersytecie w Oslo ma tytul "seniorforsker". Po drugie, nie jest epidemiologiem, wirusologiem czy lekarzem, zeby sie wypowiadac na temat pandemii w Norwegii. Stosunek Norwegow do koronawirusa niezbyt sie rozni od mieszkancow Unii. Zupelnie inaczej jest w Szwecji.

Bajkowyskrzat

26-04-2020 17:23

Ciekawa rozmowa pierwsze 10 min., ale z wieloma powrotami do tego samego tematu .Brakowalo tu odniesien do rzadowych posuniec wrecz zmuszania do powrotu do szkol i przedszkoli dzieci ,gdzie studenci moga swobodnie pobierac lekcje digital Analizy powrotu do pracy szkol oraz zycia jako takiego.Politycznej arogancji i niesluchania opinii rodzicow ktorzy w obawie ze dzieci moga byc tykajacym zapalnikiem stworzyli mocna grupe o nazwie ``Barnet mitt skal ikke være prøvekanin for covid-19```Naprawde mozna by to rozwinac na rozne sposoby i skorzystac z wiedzy tak znakomitego goscia ,zwlaszcza w tym momencie gdzie rozgrywaja sie te niewlasciwe decyzje wladz skutkujace wzrostem zachorowan .Polecam uwadze te i inne pytania.

Podaj powód zgłoszenia
Wyślij zgłoszenie

Facebook Messenger YouTube Instagram