Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegia dla zakochanych: najbardziej romantyczne miejsca na Walentynki Turystyka
Emil Bogumił 14 lutego 2020
08:00

Norwegia dla zakochanych: najbardziej romantyczne miejsca na Walentynki

1
Skomentuj
Zakochani w Norwegii mają dużo możliwości na świętowanie Walentynek. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa
Każdy podróżnik wiele razy przekonał się, że Norwegia to wspaniałe miejsce dla fanów turystyki. Pobyt w kraju fiordów może być również wspaniałą okazją na romantyczną wycieczkę we dwoje. Gdzie powinni wybrać się zakochani, którzy przemierzają dawne ziemie wikingów?
Bardzo romantycznym miejscem wydaje się być Bryggen. Drewno i niesamowite domki powinny spodobać się każdemu. Wycieczka do dzielnicy portowej w Bergen znajduje się jednak jako punkt obowiązkowy każdej wycieczki i może nie zrobić wrażenia na naszym partnerze lub partnerce. Jakie są sprawdzone sposoby na udany pobyt zakochanych w Norwegii?

1. Odkryjcie latarnię morską w Skrova

Skrova to nazwa miejscowości oraz wysp położonych na tle szczytów Lofotów. Nawet ten krótki opis pozwala rozbudzić wyobraźnię. Oglądanie górskiego archipelagu powinno zrobić wrażenie na każdym podróżniku. Nie jest to jednak najważniejszy punkt wycieczki do Skrova.
Widok na latarnię morską w Skrova.
Widok na latarnię morską w Skrova. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa
Na końcu wyspy znajduje się niezwykła latarnia, która oferuje coś więcej od wskazywania drogi lokalnym statkom. Można się w niej zatrzymać i skorzystać z oferty restauracyjnej. Punkt otoczony jest białymi domkami, które tworzą niezwykłą atmosferę. Na koniec wycieczki warto wybrać się na spacer po Kjærlighetsstien, czyli tutejszej „ścieżce miłości”.

2. Wybierzcie się do Geiranger i poznajcie niesamowitą krainę fiordów

Nawet najbardziej wybredni turyści zachwycą się widokiem Geirangerfjord. Niezwykły krajobraz tworzą wodospady, klify oraz mgły i często pojawiająca się tęcza. Okolice możecie zwiedzać pieszo, chodząc po górskich zboczach lub z zupełnie innej perspektywy. Widoki możecie podziwiać, płynąc dwuosobowym kajakiem.
Niesamowite wodospady Geirangerfjord.
Niesamowite wodospady Geirangerfjord. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa
Po wielogodzinnej wędrówce możecie odpocząć w okolicznych hotelach i pensjonatach. Warto również wybrać się na wspólną kolację. Najważniejsze w niej wcale nie będą niezapomniane widoki. Większość dań w Geiranger przygotowywana jest z lokalnych, świeżych składników. Wiele z nich oferuje ciekawe, niespotykane w innych częściach świata doznania smakowe.

3. Zakochani w Oslo - dla fanów miejskich wycieczek

Park Vigelanda to norweska atrakcja znana na całym świecie. Znajduje się w Oslo, w dzielnicy Frogner. Gromadzi 200 rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda. Każda z nich przedstawia ludzkie ciało. Park podzielony jest na pięć części. W każdej z nich centralną część stanowi życie i człowiek. Tematem rzeźb są między innymi relacje damsko-męskie.
Centralny punkt Parku Vigelanda.
Centralny punkt Parku Vigelanda. Fot. Aavee [CC BY-SA3.0 NO]
Park Vigelanda to miejsce przeznaczone nie tylko dla osób, które kochają podziwiać ludzkie ciało i niezwykłe rzeźby. Lokalizacja jest idealnym miejscem na spotkanie i spacer z ukochaną osobą. O każdej porze roku prezentuje inne uroki.
Park Vigelanda zimą.
Park Vigelanda zimą. Fot. Claudia Regina [CC BY-SA 2.0]
Kolejnym miejscem na udaną wycieczkę dla dwojga jest Ekebergparken. Podobnie jak w Parku Vigelanda, znajdziemy tutaj rzeźby. Wiele z nich przedstawia ludzkie ciało. Park Ekeberg położony jest na wzgórzu. Dzięki temu, z jego szczytu możemy obserwować niezwykłą panoramę Oslo oraz nacieszyć oczy widokiem fiordu.
Widok z Parku Ekeberg.
Widok z Parku Ekeberg. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

4. Bakklandet – spacer w cieniu kolorowych domków w Trondheim

Najbardziej magiczna część Trondheim zaczyna się od Gamle Bybro, czyli starego, drewnianego, pomalowanego na czerwono mostu. Jest on zamknięty dla pojazdów. Spokojnie mogą spacerować po nim zakochani, a także robić wspólne zdjęcia na tle rzeki Nidelven. Most nazywany jest również Bramą Szczęścia. Ilu parom przyniosła już szczęście?
Gamle Bybro w zimowej aurze.
Gamle Bybro w zimowej aurze. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa
Gamle Bybro prowadzi do dzielnicy Bakklandet, czyli miejsca zdominowanego przez drewniane, kolorowe budynki i wąskie uliczki. Obecnie mieszczą się w nich m.in. kawiarnie i restauracje. Wszystko to sprawia, że jest to idealne miejsce na spacer dla zakochanych.
Domki w Bakklandet na tle zachodzącego słońca.
Domki w Bakklandet na tle zachodzącego słońca.

5. Wspólnie oczekujcie na zorzę polarną

Nasze zestawienie zamykamy tym, z czego słynie Norwegia, czyli zorzą polarną. Aż trudno powiedzieć, co jest bardziej romantyczne – długie oczekiwanie na to niezwykłe zjawisko w położonym na dalekiej północy hotelu lub w restauracji, czy wspólne oglądanie niezwykłej gry świateł na niebie.
Zorza polarna uchwycona na dalekiej północy.
Zorza polarna uchwycona na dalekiej północy. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa
Trudno podjąć decyzję, które miejsce jest najlepsze do obserwacji zorzy polarnej. Zakochani mogą wybrać się m.in. do Tromsö lub Bodø. Pary, które potrzebują czegoś więcej, powinny zdecydować się na Kirkenes. W położonym na dalekiej północy mieście można skorzystać z oferty śnieżnego hotelu. Poza nocą spędzoną w otoczeniu lodu i śniegu, możemy w nim skorzystać z „budzenia na zorzę”.
SnowHotel w Kirkenes.
SnowHotel w Kirkenes.
W Norwegii znajduje się wiele miejsc, które przypadnie do gustu zakochanym. W samym Oslo można znaleźć setki punktów, które sprzyjają romantycznym rozmowom i spędzaniu czasu we dwójkę. Najwięksi fani Norwegów mogą zrealizować postanowienie – każde Walentynki spędzamy w kraju fiordów. Niezwykła ilość romantycznych miejsc gwarantuje, że 14 lutego będą odwiedzać Norwegię również na emeryturze.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Barbara Malgorzata Buczyńska
Barbara Malgorzata Buczyńska 05-03-2020 09:22

Super miejsce

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas