Adamowi nie zgadza się kasa.

Sprawdź, jak sobie z tym poradził.

Obejrzyj wideo

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Transport i komunikacja

Kłopotliwe kontrole na Gardermoen: niezaszczepieni poczekają nawet osiem godzin

Emil Bogumił

01 lipca 2021 15:30

Udostępnij
na Facebooku

Avinor oraz władze lotniska nie są w stanie powiedzieć, jak długo kolejki będą się utrzymywać. Fot. hirotomo t, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Personel portu lotniczego Oslo-Gardermoen poinformował o utrudnieniach przy obsłudze podróżujących. W związku z potrzebą sprawdzenia większej liczby dokumentów, pasażerowie poczekają kilka godzin na kontrolę. Z największymi kolejkami zmierzą się osoby niezaszczepione.
Reklama
Osoby niezaszczepione, nieposiadające tzw. paszportów covidowych, muszą poddać się testom na COVID-19. W związku z tym procedura niezbędna do przeprowadzenia na lotnisku wydłuży się. – Niewykluczone, że opuszczą one lotnisko po siedmiu albo ośmiu godzinach – tłumaczy w rozmowie z Romerikes Blad dyrektorka lotniska Stine Westby. Pozostali podróżujący muszą zarezerwować do sześciu godzin. W wyznaczonych strefach lotniska personel przygotował dla oczekujących dodatkowe krzesła.

To już kolejne przypomnienie

Komunikat dla podróżujących wydał również Avinor, norweska spółka zarządzająca lotniskami. Instytucja przyznała, że w najbliższym czasie pasażerowie będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. – Bezpieczeństwo podróżnych zawsze jest dla nas priorytetem. [...] Ze względu na surowe obostrzenia, pasażerowie powinni spodziewać się kolejek i długiego czasu oczekiwania przed odprawą oraz przy punktach diagnozujących COVID-19  – poinformował Avinor. Instytucja informowała o nadchodzących problemach już w połowie czerwca.
Komunikaty Avinor oraz tłumaczenia władz lotniska nie uspokajają pasażerów. Wielu z nich komentuje, że procedura wdrożona przez norweskie władze jest nie do przyjęcia.
Dyrekcja lotniska zwraca uwagę, że długi czas oczekiwania dotyczy jedynie osób wylatujących za granicę lub powracających do Norwegii. Ruch krajowy powinien przebiegać bez przeszkód. – Trwają prace nad rozwiązaniami automatycznej kontroli granicznej. Pozwoli to pasażerom szybciej opuścić lotnisko – podsumowuje Stine Westby.

Informacje dotyczące procedur na lotniskach zamieszczone przez Avinor
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram