Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Transport i komunikacja

Jeden z faworytów od Tesli doczekał się liftingu. Model 3 w odświeżonej wersji dostępny od jesieni

Monika Pianowska

09 września 2023 18:30

Udostępnij
na Facebooku
Jeden z faworytów od Tesli doczekał się liftingu. Model 3 w odświeżonej wersji dostępny od jesieni

Od premiery sześć lat temu Model 3 sprzedał się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. stock.adobe.com/ fot. jetcityimage/ tylko do użytku redakcyjnego

Tesla Model 3, jeden z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych na świecie, doczekał się zmodernizowanej wersji na rok 2024. Ulepszony model będzie miał m.in. inny wygląd i większy zasięg. Odświeżony egzemplarz zaprezentowano już w Lillestrøm.

Bardziej nowoczesny i bezpieczniejszy

Jak sugerują zdjęcia, najbardziej oczywistą zmianą będzie gruntownie odnowiony przód, który ma zmniejszyć opór powietrza, jednocześnie redukując hałas wiatru. Tesla podkreśla, że ​​„pozostaje wierna eleganckiej, uporządkowanej estetyce” Modelu 3. Nowe tylne światła w kształcie litery C będą zintegrowane z pokrywą bagażnika.
Od premiery sześć lat temu Model 3 sprzedał się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. W Norwegii liczba ta przekroczyła 40 tys., co czyni go drugim najlepiej sprzedającym się samochodem Tesli w kraju fiordów – po Modelu Y.
Według Tesli ponad połowa części w samochodzie została wymieniona. Najbardziej rzuca się w oczy nowy, wzmocniony przód. Światła są teraz całkowicie zagłębione, co nadaje im bardziej nowoczesny wygląd, a ponadto powinny oświetlać drogę lepiej niż w starszym istniejącym modelu. Prędkości ładowania pozostają niezmienione: standardowy samochód osiąga maksymalną moc 170 kW, a wersja Long Range zwiększa ją do 250 kW.
Jeśli chodzi o prędkość na prostej, marka podaje czas od 0 do 100 km/h wynoszący 6,1 s w przypadku podstawowego samochodu o mocy 245 KM i 4,4 s w przypadku modelu Long Range o mocy 351 KM, przy czym w obu przypadkach zastosowano te same układy napędowe, co w samochodzie przed liftingiem. Tesla nie potwierdziła jeszcze danych dotyczących Modelu 3 Performance z napędem na cztery koła i mocy 456 KM.

Zmiany także w środku

Inne funkcjonalne zmiany wizualne obejmują wprowadzenie zoptymalizowanych pod względem aerodynamicznym konstrukcji kół oraz „ulepszonych” ścian bocznych opon w przypadku kół 18-calowych i 19-calowych, które poprawiają amortyzację.
Tesla podkreśla również, że przednie i tylne drzwi zostały konstrukcyjnie wzmocnione, zgodnie z bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi wypadków. Jeśli chodzi o wymiary fizyczne, nowy model jest o 2,6 centymetra dłuższy, o jeden milimetr szerszy i dwa milimetry niższy. Zwiększył się też bagażnik – 594 litry w porównaniu do 561.
Nowy Model 3 nie wprowadza we wnętrzu żadnych większych zmian, za to auto otrzymało oświetlenie Ambiente z możliwością wyboru koloru, przeprojektowaną konsolę środkową, wentylowane siedzenia oraz więcej przycisków na kierownicy. Z kierownicy usunięto obie dźwignie, podobnie jak w Modelu S i X. Dźwignię zmiany biegów można teraz znaleźć na ekranie, a kierunkowskazy w postaci przycisków po lewej stronie kierownicy.

Ceny pójdą w górę

Ekran ma ten sam rozmiar co poprzednio (15,4 cala), ale z cieńszymi krawędziami, dzięki czemu rzeczywista powierzchnia ekranu jest nieco większa. Jest też jaśniejszy niż w dotychczasowym modelu i bardziej responsywny.
Pojawią się także dwa nowe kolory: „ultra czerwony” zamiast „czerwonego wielowarstwowego (multi-coat)”, a „srebrny midnight” zastąpi nowy „stealth grey”, który jest nieco ciemniejszy.
Nowy Model 3 można zamówić za pośrednictwem konfiguratora Tesli już teraz, a dostawy pierwszych samochodów do klientów spodziewane są pod koniec października. Ceny modelu 3 z napędem na tylne koła zaczynają się od 409 107 koron, a wersji Long Range od 499 895 koron. To o około 10 tys. koron więcej niż model, który jest obecnie wycofywany.
Źródła: Tesla, elbil24.no, .autocar.co.uk
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok