Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Potwierdź swoje wykształcenie w Norwegii

Reklama

Transport i komunikacja

Tesla lepsza od kultowego Garbusa: Model Y pobił rekord sprzed 53 lat

Monika Pianowska

27 grudnia 2022 14:45

Udostępnij
na Facebooku
Tesla lepsza od kultowego Garbusa: Model Y pobił rekord sprzed 53 lat

W grudniu zarejestrowano już blisko 4 tys. egzemplarzy Tesli Modelu Y, co również będzie nowym miesięcznym rekordem tego modelu. stock.adobe.com/licencja standardowa

Tesla Model Y właśnie pobił rekord sprzedaży w Norwegii, osiągając wolumen niespotykany od 1969 roku. Do końca roku może przebić pułap 17 tys. egzemplarzy.
Według oficjalnych danych w tym roku zarejestrowano prawie 17 tys. nowych Tesli Model Y (16 921 na dzień 23 grudnia). To najwyższa liczba dla jednego modelu samochodów w ciągu jednego roku od ponad 50 lat, kiedy to zarejestrowano 16 699 Volkswagenów Garbusów. Ponieważ jednak miesiąc jeszcze się nie skończył, wynik może sięgnąć nawet ponad 17 tys.
Tesla potwierdza osiągnięcia na swoim koncie na Twitterze:

Zakupowy szał

W grudniu zarejestrowano już blisko 4 tys. egzemplarzy Tesli Modelu Y, co również będzie nowym miesięcznym rekordem tego modelu. Jednak inne samochody elektryczne również sprzedają się całkiem dobrze. Na przykład Volkswagen ID.4 jest drugim najpopularniejszym modelem z ponad 11 tys. sprzedanymi egzemplarzami w 2022, zaś Skoda Enyaq iV z ponad 7500 sztukami – trzecim.
Jednocześnie grudzień tego roku będzie miesiącem o największej w historii rejestracji samochodów osobowych w kraju fiordów. Przed Bożym Narodzeniem zarejestrowano 21 887 samochodów, co pobiło poprzedni rekord z maja 1986 r., wynoszący 21 451 pojazdów.
Źródła: tu.no, insideevs.com
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok