Transport i komunikacja

600 000 000 koron na inwestycje drogowe. Pieniądze utrzymają projekty i uratują małe firmy

Natalia Szitenhelm

14 kwietnia 2020 11:44

Udostępnij
na Facebooku
2

Najwięcej, bo prawie 190 milionów koron zasili inwestycje drogowe na wschodzie. stock.adobe.com./standardowa/Tupungato

Pod koniec marca Storting przyjął trzeci pakiet pomocowy, który zakłada wsparcie finansowe dla gmin w całym kraju. Pakiet zapewnia m.in. przyznanie 600 mln NOK na krajowe i lokalne projekty drogowe, w tym położenie asfaltu czy konserwację infrastruktury. 14 kwietnia Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) poinformował w komunikacie prasowym, że rozdysponował pieniądze, które zapewnią ciągłość inwestycji w poszczególnych częściach kraju, a co za tym idzie zagwarantują dochód małym i średnim firmom.
Statens zdecydował, że 100 milionów koron przeznaczy na położenie nowej masy asfaltowej, a 500 milionów koron zasili inne ważne projekty remontu dróg w całym kraju. - Obecnie zwiększamy aktywność, a jednocześnie zmniejszamy zaległości, jeśli chodzi o remonty dróg - powiedział cytowany w komunikacie Bjørn Laksforsmo ze Statens vegesen. Dodał, że pieniądze z pakietu zasilą projekty, które można szybko rozpocząć. - To zlecenia dla małych i średnich firm. Koncentrujemy się na zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze - wyjaśnił.
Reklama

Inwestycje w całej Norwegii

Statens vegvesen poinformował, że 187 milionów koron zasili inwestycje we wschodniej Norwegii, 78 mln w południowej, 130 mln w zachodniej, 73 mln w centralnej części kraju, a 132 mln koron zasili inwestycje drogowe na północy. 

W planach Zarząd ma m.in. położenie nowego asfaltu, poprawę oznakowania dróg, renowację mostów, drogowych barier ochronnych i tuneli, montaż nowych instalacji elektrycznych czy oświetlenia, a także naprawę drogowych ekranów akustycznych. Powstać mają także nowe strefy odpoczynku dla kierowców.

Statens vegvesen wybrał te projekty, które można rozpocząć praktycznie od zaraz.

Miliardy w pakiecie pomocowym

Ogłoszony 31 marca trzeci pakiet pomocowy zakłada wsparcie dla gmin w całym kraju. Zgodnie z nowymi postanowieniami lokalne władze mają otrzymać 5 miliardów koron na pokrycie skutków kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Oprócz tego pieniądze z pakietu zasilą projekty modernizacyjne, takie jak zabezpieczenie dróg czy mostów, które pomogą zapewnić zlecenia, a co za tym idzie, pozwolą przetrwać małym i średnim przedsiębiorcom w całym kraju.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
55555555 55555555

14-04-2020 17:00

Był już taki jeden (wielu) w historii który budował drogi i mosty,aby ożywić gospodarkę... a potem napadł na Polskę w 39r.... no cóż socjaliści myślą podobnie

high octane

14-04-2020 14:47

Wybuduja nowe drogi a potem wprowadza zakaz poruszania sie po nich.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram