Sport

Pijani kibice zaczepiali polskich skoczków. „Spośród wszystkich nacji tylko Polska ma ten problem”

Natalia Szitenhelm

13 marca 2019 11:45

Udostępnij
na Facebooku
6

Na szczęście większość kibiców gorąco dopingowała skoczków, nie biorąc udziału w takich incydentach. flickr.com/Piotr Drabik/CC-BY-2.0

Do nieprzyjemnego incydentu doszło 10 marca po niedzielnych zawodach Raw Air w Oslo. Jak podaje sport.onet.pl, powołując się na serwis skijumping.pl, trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher wdał się w utarczkę słowną z pijanymi polskimi kibicami. O całej sytuacji poinformowano dyrektora Pucharu Świata.
Reklama
Do całej sytuacji doszło po konkursie indywidualnym rozgrywanym w Oslo w ramach turnieju Raw Air. Pijani polscy kibice dostali się w okolice domków, gdzie zatrzymali się skoczkowie z Polski. Sytuację opisał na Twitterze korespondent skijumping.pl, Dominik Formela. Kibice chcieli dotrzeć do polskich skoczków, trener musiał ich powstrzymać.
Dziennikarz rozmawiał potem z Horngacherem, który przyznał, że: „Spośród wszystkich nacji tylko Polska ma ten problem podczas zawodów. Kilku pijanych kibiców dostało się do wioski w pobliże kontenerów zawodników”. (cytat pochodzi z serwisu skijumping.pl)

Trener zgłosił zdarzenie dyrektorowi Pucharu świata, Walterowi Hoferowi, który obiecał wyjaśnić sytuację.

Skoki pod specjalnym nadzorem

Tegoroczne zawody Raw Air rozgrywane na skoczni Holmenkollen były dla organizatorów i policji nie lada wyzwaniem. Wszystko przez incydenty z udziałem pijanych kibiców, do których dochodziło rok temu podczas tej samej imprezy. Bo właśnie nadmierne spożycie alkoholu spowodowało w 2018 szereg groźnych sytuacji z udziałem kibiców, m.in. liczne bójki czy demolowanie miasta.

By nie powtórzył się już ubiegłoroczny chaos, zdecydowano się zwiększyć liczbę patroli policji, a także wolontariuszy. Oprócz tego w całym mieście wprowadzono specjalne środki ostrożności. Dbano także o to, by nie wpuszczać na teren zawodów nietrzeźwych kibiców.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo

13-03-2019 19:34

baster pl napisał:
W Oslo po konkursie doszlo do spotkania 15 Polakow z podobna iloscia miejscowych inzynierow. Wygrana Polakow. Brawo....Czy podasz szczegóły ze spotkania,konkluzje
...może sporządzono protokół?
...inżynierzy?
...spotkanie na wysokim szczeblu
...każda forma integracji dla dobra Polonii warta jest pochwały..

baster pl

13-03-2019 19:26

W Oslo po konkursie doszlo do spotkania 15 Polakow z podobna iloscia miejscowych inzynierow. Wygrana Polakow. Brawo.

Josef Satan

13-03-2019 16:03

Chlopcy chcieli swoich zagrzac do walki. Tak po swojsku.

Mariusz Luchowski

13-03-2019 15:50

Pis w Norwegii, puknij się w czoło i mocy nie żałuj.

kaczorek bezkarny

13-03-2019 13:01

Wzieli 500+ i zaszaleli. typowi wyborcy pisu i tyle w temacie.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram