Norwegia rozgromiła rywali w Lidze Narodów. Bohaterami meczu Håland i Sørloth

Monika Pianowska

08 września 2020 12:12

Udostępnij
na Facebooku

Bramkostrzelny Norweg Erling Braut Håland dał się poznać szerszej publiczności jeszcze jako zawodnik FC Salzburg. Obecnie gra w Borussii Dortmund. wikimedia.org/ fot. Werner100359/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Po piątkowej porażce z Austrią reprezentacja Norwegii zrehabilitowała się w spotkaniu z Irlandią Północną i znów liczy się w walce o pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. 7 września w ramach rozgrywek Ligi Narodów piłkarze z kraju fiordów pokonali gospodarzy na stadionie Windsor Park 5:1.
Trzy gole padły już w ciągu siedmiu minut od rozpoczęcia meczu. Po trafieniu Mohameda Elyounoussiego wynik wyrównał Paddy McNair, jednak wkrótce Norwegia znów znalazła się na prowadzeniu, kiedy irlandzkiego bramkarza zaskoczył 20-letni gracz Borussii Dortmund, Erling Braut Håland. W pierwszej połowie Norwegowie zdążyli jeszcze zwiększyć przewagę dzięki popisowi Alexandra Sørlotha (19’).
Poniżej: wywiad z Alexandrem Sørlothem i Erlingiem Hålandem po meczu z Irlandią Północną.

Polska także triumfowała

Ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn dwie minuty po wyjściu z szatni, a ostateczny wynik przypieczętował Håland, w 58. minucie, celując prosto w okienko rywala. Po zwycięstwie nad Irlandią Północną podopieczni Larsa Lagerbäcka mają na swoim koncie 3 punkty, co daje im 3. miejsce w grupie (I, liga B).
Irlandczycy będą mieli okazję zrewanżować się nad fiordami już 14 października, wcześniej jednak norwescy piłkarze zmierzą się z Rumunią (11 października).
Również Polska zaliczyła w poniedziałek udany występ na murawie. Biało-Czerwoni wygrali z Bośnią i Hercegowiną 2:1 po golach Kamila Glika i Kamila Grosickiego – było to pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji w Lidze Narodów. Honorową bramkę dla rywali zdobył w pierwszej połowie z karnego Haris Hajradinović.