Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Finał Pucharu Świata w Planicy: Kamil Stoch zwycięża w pięknym stylu i odbiera Kryształową Kulę Sport
Iga Jaruszewska 25 marca 2018
12:26

Finał Pucharu Świata w Planicy: Kamil Stoch zwycięża w pięknym stylu i odbiera Kryształową Kulę

1
Skomentuj
Kamil Stoch podczas serii treningowej przed konkursem mężczyzn na skoczni dużej w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011 w Oslo Tadeusz Mieczyński [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
W niedzielę 25 marca w Planicy odbył się ostatni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Kamil Stoch zwyciężył w finałowych zawodach, wygrał w turnieju Planica 7 i odebrał Kryształową Kulę dla najlepszego zawodnika 2017/2018. Czas na podsumowanie całego sezonu.
Drugi konkurs indywidualny w Planicy, i zarazem ostatnie zawody w tegorocznym Pucharze Świata, rozegrano na mamuciej skoczni Letalnica w słoweńskiej Planicy.

>>> O piątkowych i sobotnich zawodach w Planicy pisaliśmy TUTAJ.
Reklama

Stoch triumfuje w Planicy

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym. Polak oddał dwa rewelacyjne skoki (245 m i 234,5 m). Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Daniel Tande.
Stoch zwyciężył także w pierwszej edycji turnieju Planica 7. Do klasyfikacji generalnej tego cyklu liczyły się rezultaty zdobyte podczas konkursów kwalifikacyjnych, dwóch konkursów indywidualnych oraz drużynowych, które odbywały się w terminie 22-25 marca w Planicy. Za pierwsze miejsce w tym turnieju Stoch otrzymał dodatkową premię pieniężną w wysokości 20 tys. franków szwajcarskich.
Stochowi niewiele zabrakło, by zdobyć także małą Kryształową Kulę za loty. Ostatecznie to Norweg Andreas Stjernen, który w niedzielnych zawodach zajął 5 miejsce, wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach. Stoch uplasował się na drugiej lokacie.

Kryształowa Kula dla Polaka!

Zwycięstwo w Pucharze Świata Stoch zapewnił sobie co prawda już w ubiegły weekend w Vikersund, ale to właśnie dzisiaj nastąpiło uroczyste wręczenie Kryształowej Kuli. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 zajął Niemiec Richard Freitag, a trzecie Norweg Daniel Andre Tande.

Norwegowie wygrywają Puchar Narodów

Puchar Narodów 2017/2018 w skokach narciarskich wygrali norwescy skoczkowie. Na drugim miejscu zostali sklasyfikowani Niemcy, na trzecim – Polacy.

Norwegowie stanęli na podium we wszystkich ośmiu drużynowych konkursach Pucharu Świata. Sześciokrotnie wygrali, a dwa razy zajęli trzecie miejsce.
Pięknym finałem w Planicy zakończył się 39 sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich. W tym sezonie zawodnicy zapewnili nam ogromną dawkę radości, wzruszeń i sportowych emocji. Polskim i norweskim skoczkom serdecznie gratulujemy!

żródła: sportowefakty.wp.pl, skijumping.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Gratulacje !!! Milo bylo uslyszec Hymn Polski z Planicy : ) I to az dwukrotnie : ))))
Pozdrawiam.

42
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas