DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sport

Konkurs drużynowy w Planicy: zwycięstwo Norwegów, Polacy poza podium [PŚ w skokach]

Iga Jaruszewska

24 marca 2018 12:38

Udostępnij
na Facebooku

Letalnica, mamucia skocznia narciarska, położona w dolinie Planica./Zdjęcie z finału PŚ w skokach 2014/2015. By Krtkewiki (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

W sobotę 24 marca w Planicy rozegrano ostatni konkurs drużynowy w ramach Pucharu Świata w tym sezonie. Norwegowie zajęli w nim pierwsze miejsce. Polacy, mimo dalekich skoków oddanych przez Kamila Stocha, uplasowali się na czwartej lokacie.
Konkurs drużynowy odbył się na Letalnicy, czyli mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Podczas zawodów Polacy wystąpili w składzie: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Niezwyciężeni Norwegowie

Sobotni konkurs drużynowy wygrała reprezentacja Norwegii. Spośród Norwegów najdalsze skoki oddał Tande (243,5 m i 241,5 m). Drugie miejsce w zawodach zajęli Niemcy, a trzecie – reprezentacja Słowenii.
Chociaż Kamil Stoch oddał dwa rewelacyjne skoki, to reprezentacji Polski tym razem nie udało się wejść na podium. Polacy zajęli 4 miejsce.

Skoki Polaków podczas sobotniego konkursu drużynowego w Planicy

Kamil Stoch 248.5 244.5
Piotr Żyła 211.0 207.0
Stefan Hula 231.0 229.0
Dawid Kubacki 223.0 211.0

Planica 7

W ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich, od 22 do 25 marca na skoczni Letalnica, odbywa się także pierwsza edycja turnieju Planica 7. Do klasyfikacji generalnej tego cyklu zaliczają się rezultaty zdobyte podczas konkursów kwalifikacyjnych, dwóch konkursów indywidualnych oraz drużynowych. Zwycięzcą cyklu Planica 7 zostanie zawodnik, który zdobędzie największą indywidualną notę za powyższe konkursy. Poza nagrodami, które są regulaminowo przyznawane przez Międzynarodową Federację Narciarską, zwycięzca otrzyma także dodatkową premię pieniężną w wysokości 20 tys. franków szwajcarskich.

Po sobotnich zawodach, w turnieju Planica 7 na pierwszym miejscu klasyfikuje się Johann Andre Forfang (1104,7 pkt), na drugim Kamil Stoch (1082,6 ptk), a na trzecim Robert Johansson (1074,3 pkt). Już jutro (25 marca) podczas drugiego konkursu indywidualnego w Planicy stanie się jasne, kto zostanie zwycięzcą tego turnieju. Niedzielne zawody będą zarazem ostatnim konkursem Pucharu Świata w tym sezonie.

Stoch najlepszy w konkursie indywidualnym

Pierwszy konkurs indywidualny w Planicy odbył się natomiast w piątek, 23 marca. Pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch, który tym samym po raz 30 w karierze wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata. Na drugiej lokacie w piątkowych zawodach uplasował się Johann Andre Forfang, a na trzeciej – Stefan Kraft.
źródła: sportowefakty.wp.pl, sport.onet.pl