Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Rozrywka

W Sandefjord może powstać „nordycki Disneyland”: po 20 latach plan Lillebyparken nabiera kształtów

Monika Pianowska

12 listopada 2023 15:00

Udostępnij
na Facebooku
1
W Sandefjord może powstać „nordycki Disneyland”: po 20 latach plan Lillebyparken nabiera kształtów

Park ma powstać przy trasie E18, 5 kilometrów na zachód od centrum Sandefjord. stock.adobe.com/licencja standardowa

Po 20 latach planowania pomysł zbudowania parku rozrywki w Sandefjord nabiera realnych kształtów. Projekt, który lokalna gazeta nazwała norweską odpowiedzią na Disneyland, cieszy się obecnie tak dużą popularnością, że firma deweloperska Lillebyparken przedstawiła inicjatywę planistyczną.
Park ma powstać przy trasie E18, 5 kilometrów na zachód od centrum Sandefjord, oraz może zająć powierzchnię 620 akrów i wymagać kosztów budowy rzędu nawet 4 miliardów koron rozłożonych na kilka etapów inwestycji. Pomysłodawcą powstania parku jest Kurt Allan Sand.

Zestaw atrakcji jest znany

Plan zakłada, że ​​Lillebyparken będzie całorocznym obiektem obejmującym m.in. park wodny, Vikingland, farmę dla dzieci, sklepy, restauracje, arenę gier i kolejkę górską. Zgodnie ze scenariuszem otwarcie miałoby nastąpić w 2028 roku.
– Lillebyparken będzie porównywalny z największymi parkami rozrywki w krajach nordyckich, z koncepcją opartą na znanych norweskich postaciach i kulturze – podkreślają deweloperzy.
Ich zdaniem park będzie miał bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, gościł targi, kongresy i wydarzenia na rynku prywatnym i korporacyjnym.
Pobyt w kraju fiordów można urozmaicić sobie wizytą w jednym z parków rozrywki.

Pobyt w kraju fiordów można urozmaicić sobie wizytą w jednym z parków rozrywki.Źródło: stock.adobe.com/licencja standardowa

Blisko z lotniska

Do Lillebyparken dojazd z lotniska Torp zajmie piętnaście minut, ok. 1,5 godziny do Oslo i 10 minut do Sandefjord i Larvik. Larvik i Sandefjord posiadają także połączenia promowe z Danią i Szwecją. Deweloperzy przewidują 1,3 miliona odwiedzających rocznie.
Trwają prace nad pozyskaniem kapitału na pierwszy etap do czasu uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego.
Źródła: estatenyheter.no, Lillebyparken, Sandefjord Blad
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Z Norwegii

12-11-2023 18:20

Jak będą drogie bilety, to szybko zbankrutują. Norwegowie to dość skąpy naród.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok