Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Rozrywka

Netflix zaufał Norwegii. Szykują się nowe produkcje na 2024 rok

Monika Pianowska

16 grudnia 2023 12:50

Udostępnij
na Facebooku
Netflix zaufał Norwegii. Szykują się nowe produkcje na 2024 rok

Nie trzeba czekać do przyszłego roku, aby odkryć norweską propozycję filmową na święta. stock.adobe.com/ fot. rokas/ tylko do użytku redakcyjnego

Od 2019 r. Netflix udostępnia film Troll, który stał się najczęściej oglądanym filmem nieanglojęzycznym w serwisie streamingowym. W 2024 roku zaś streamingowy gigant szykuje premierę kolejnych norweskich produkcji, w tym zapowiedziane wcześniej Lakseøya i Midtsommarnatt. Teraz ogłoszono następne tytuły na przyszły rok: Snøsøsteren, na podstawie książki o tym samym tytule, a także serial katastroficzny La Palma.
La Palma producentów Bølgen i Skjelvet przedstawia wakacje norweskiej rodziny, które stają się walką o przetrwanie, gdy wulkan grozi wywołaniem potężnego tsunami. Pozycja z serii Scandisaster, wyprodukowana przez Fantefilm Scripted Series AS, to trzymająca w napięciu opowieść z gwiazdorską obsadą, w tym Andersem Baasmo i Ingrid Bolsø Berdal.​
Śnieżna siostra, ekranizacja popularnej książki Mai Lunde i Lisy Aisato, opowiada zaś historię Juliana, który po stracie siostry odkrywa na nowo magię Świąt dzięki przyjaźni z miłośniczką Bożego Narodzenia, Hedvig. Film wyprodukowany przez Anonymous Content Nordic zapowiada się na idealny zimowy repertuar..
Christmas As Usual | Official Trailer | Netflix

Świąteczny hit?

Nie trzeba jednak czekać do przyszłego roku, aby odkryć norweską propozycję filmową na święta. Na Netfliksie od 6 grudnia można oglądać Święta jak zwykle (Så var det jul igjen). Poznajemy tam Theę, która zgodnie z tradycją wraca do domu na Boże Narodzenie. Tym razem jednak towarzyszy jej jej indyjski chłopak Jashan. Para jest w rzeczywistości zaręczona, jednak Thea niechętnie dzieli się tą informacją. Jak można się domyślać, przy stole wszystkie tradycje i oczekiwania zostają wywrócone do góry nogami, a Święta Bożego Narodzenia okazują się dalekie od idylli.
W roli Thei można podziwiać Idę Ursin-Holm, zaś Jashana gra indyjski komik Kanan Gill, który odniósł sukces m.in. dzięki swojemu stand-upowi Keep It Real dla Prime Video. Wśród rodziny Thei zobaczymy Marit Andersen w roli matki Anne-Lise, a dodatkowo brata Simena gra Erik Follestad.
Źródła: 730.no, NRK, VG, filmmagasinet.no
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok