Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Rozrywka

Troll doczeka się kontynuacji: Netflix zamówił sequel u norweskiego reżysera

Monika Pianowska

23 września 2023 18:21

Udostępnij
na Facebooku
Troll doczeka się kontynuacji: Netflix zamówił sequel u norweskiego reżysera

Akcja pierwszej części filmu rozgrywa się po eksplozji w norweskich górach Dovre. Netflix/materiały prasowe

Mimo bezapelacyjnego sukcesu produkcji na platformie, Netflix trochę kazał czekać fanom Trolla na wieść o kontynuacji. Teraz wiadomo już jednak, że odpowiedzialny za pierwszą część filmu Roar Uthaug będzie pracował nad sequelem.
Troll 2 ponownie skupi siły reżysera hitów Tomb Raider i Fala, scenarzysty Espena Aukana oraz producentów Espena Horna i Kristiana Strand Sinkeruda z wytwórni Motion Blur, mającej na koncie takie tytuły, jak Cadaver, Amundsen czy The 12th Man.

Rekord zaliczony

Troll miał światową premierę w serwisie Netflix w 2022 r. i szybko stał się najpopularniejszym nieanglojęzycznym filmem z rekordową liczbą 103 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 91 dni. Produkcja znalazła się także w pierwszej dziesiątce w 93 krajach i zajmowała pierwsze miejsca na listach w Norwegii, USA i Wielkiej Brytanii.
Akcja pierwszej części filmu rozgrywa się po eksplozji w norweskich górach Dovre, która budzi mitycznego nordyckiego stwora. Grupa naukowców z nieustraszoną paleontolożką na czele wyrusza w podróż, aby powstrzymać trolla przed sianiem spustoszenia w krajuu fiordów. W obsadzie znaleźli się Ine Marie Wilmann, Kim Falck, Mads Pettersen i Gard B. Eidsvold.
Horn i Sinkerud zdradzili już, że druga część Trolla ponownie skupi się na postaci z norweskiej mitologii. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w 2024, ale premiera może nastąpić dopiero w 2025 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy Ine Marie Wilmann i Gard Eidsvold wcielą się znów w główne role.
Akcja pierwszego filmu rozgrywa się w Dovrefjell, Hunderfossen i centrum Oslo. W rozmowie z NRK reżyser Roar Uthaug mówi, że sequel rozegra się także w innych częściach kraju.
TROLL | Making of | Netflix

Będzie nagroda?

Przepisy spowodowały, że Norweski Instytut Filmowy wycofał kandydaturę do nagrody Amanda, której komisja odrzuciła możliwość ubiegania się o nominacje przez norweskie filmy transmitowane w serwisach streamingowych, a niewyświetlane w kinach. Otwartym zatem pozostaje obecnie pytanie, czy kolejny Troll lub inne norweskie filmy dostępne wyłącznie na platformach streamingowych będą mogły zostać uwzględnione w przyszłorocznych nominacjach Amanda.
Źródła: Variety, Netflix, Filmweb, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok