Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kalendarz „Mojej Norwegii” na 2018: niesamowite zdjęcia i przydatne informacje Rozrywka
Artykuł Sponsorowany 06 grudnia 2017
08:00

Kalendarz „Mojej Norwegii” na 2018: niesamowite zdjęcia i przydatne informacje

1
Skomentuj
Najpiękniejsze zdjęcia naszych czytelników co roku trafiają do kalendarza Mojej Norwegii MN
Dokładna rozpiska polskich i norweskich świąt, dni wolne oraz numerowane tygodnie – a wszystko to razem z najpiękniejszymi zdjęciami nadesłanymi przez was, czytelników. Rusza kolejna, ósma już edycja naszego kalendarza – jedynego, który co roku ułatwia życie Polakom mieszkającym w Norwegii. W tym roku także w wersji limitowanej, idealnej dla norweskich znajomych. Spraw prezent sobie lub swoim bliskim!
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami – a wraz z nim idealny czas, by zamówić kalendarz Mojej Norwegii na 2018 rok jako prezent dla siebie lub swoich bliskich. Gwarantujemy, że nikt inny nie uwzględni z taką dokładnością terminów, które można podzielić pomiędzy życie w Polsce i w Norwegii. W tym roku dodatkowo stworzyliśmy jeszcze jedną, limitowaną edycję z najpiękniejszymi zdjęciami z Polski – specjalnie dla tych, którzy za krajem tęsknią wyjatkowo mocno oraz dla naszych ciekawych Polski norweskich znajomych!

Polsko-norweskie święta i numerowane tygodnie

Któż z nas nie przeżył szoku, próbując ustalić konkretne daty z Norwegami w sposób… typowo polski? Skandynawskie przyzwyczajenie do „numerowanych” tygodni może dać się we znaki wszystkim, którzy nie przywykli jeszcze do życia w kraju fiordów. Z drugiej strony – próby ustalania spotkań z bliskimi z Polski też nie należą do łatwych, gdy w krew wejdzie nam „spotkajmy się w tygodniu 16.”. Dlatego wychodzimy wam naprzeciw: w kalendarzu Mojej Norwegii znajdziecie nazwy miesięcy i dni tygodnia w wersji polskiej i norweskiej, a oprócz tego tygodnie – na wszelki wypadek – widnieją także w wersji numerowanej.

Żeby ułatwić życie waszym dzieciom, przypominamy wam też o najważniejszych dniach w życiu polskiej rodziny w Norwegii. Pamiętacie, że Dzień Ojca możecie obchodzić zarówno w listopadzie, jak i czerwcu, a Dzień Matki w lutym i w maju? No i najważniejsze! Nieoficjalny, norweski majowy oraz polski czerwcowy Dzień Dziecka – idealna okazja, do podwójnego świętowania!
Kalendarze są już gotowe i czekają na wysyłkę.
Kalendarze są już gotowe i czekają na wysyłkę. Źródło: MN

Najważniejsze: kiedy wolne?

W kalendarzu wyróżniliśmy oczywiście dni wolne – coś, na co wszyscy czekamy. Przypominamy jednak, że dni wolne od pracy często przypadają w Norwegii w terminach innych niż w Polsce. Specjalnie dla was uwzględniliśmy obie wersje – tak, by łatwiej było wam zaplanować wyjazd do rodziny w Polsce czy wspólny urlop.

Dzięki naszej podwójnej wersji łatwo zapamiętacie, że np. w maju szykuje się sporo wolnego: długi weekend w Polsce, a w Norwegii: słynny 17 maja (dla niektórych kolejna okazja do świętowania Dnia Dziecka!) i 20 oraz 21 maja – Zielone Świątki.

A jeśli planujecie wyjazd na Boże Narodzenie, mamy dobre wieści – w 2018 r. Wigilia wypada w poniedziałek, a Święta potrwają aż do środy. Kolejny dłuższy weekend szykuje się w okolicach Sylwestra, który wypada z niedzieli na poniedziałek.

Duży format i piękne zdjęcia

Ponieważ ważne informacje najlepiej przechowywać w dobrze widocznym miejscu, nasz kalendarz wydrukowaliśmy w formacie, który bez problemu zawiesicie na ścianie. Nowoczesny design i duże kratki pozwolą wam swobodnie zanotować przy datach wasze prywatne sprawy – wizytę u lekarza, przegląd samochodowy czy wyjście do kina. Dodatkowo, planując dany miesiąc, na dole zobaczycie rozkład kolejnego – bez niepotrzebnego przewracania kartek.

No i najważniejsze: oprócz przydatnych informacji i spisu terminów, w kalendarzu znajdziecie to, na co czekacie co roku – zdjęcia, które zwyciężyły w plebiscycie Mojej Norwegii. To właśnie wy, czytelnicy, spośród setek zachwycających ujęć wyłoniliście fotografie roku – te najpiękniejsze, które będą towarzyszyć wam przez cały nadchodzący rok.

Kiedy w 2010 roku powstawała pierwsza edycja kalendarza, wydrukowaliśmy niespełna 200 sztuk, aby sprawdzić, czy faktycznie będzie pomocny Polakom w Norwegii. Okazało się, że cały nakład „rozszedł się” w kilka dni. Dziś funkcjonalność naszego polsko-norweskiego kalendarza docenia nawet kilka tysięcy Polaków w Norwegii~– wspomina Łukasz Brzeziński, współzałożyciel MojejNorwegii

Praca nad najnowszym kalendarzem zajęła nam kilka miesięcy. Ale już jest - idealny na prezent!
Praca nad najnowszym kalendarzem zajęła nam kilka miesięcy. Ale już jest - idealny na prezent! Źródło: MN
Wiedząc, jak wielką popularnością cieszą się umieszczone w kalendarzu zdjęcia, zabieramy się za tworzenie go z wyjątkową precyzją, wiele miesięcy przed grudniem. Jednak tym razem postanowiliśmy, że czas sprawić unikatowy prezent także tym, którzy tęsknią za krajem wyjątkowo mocno – dlatego w tym roku Moja Norwegia wyda specjalną, limitowaną edycję kalendarzy z fotografiami z najpiękniejszych miejsc Polski. Pomyślcie o tym, jeśli chcecie sprawić prezent sobie, stęsknionym rodzinom lub waszym dopytującym o Polskę norweskim znajomym!
To już 8 edycja kalendarza – jedynego, który towarzyszy Polakom w Norwegii w każdym dniu roku. Jesteśmy z wami, codziennie! Kalendarz łatwo zamówicie poprzez formularz na stronie mojanorwegia.pl.

Zakupione kalendarze trafiają do wysyłki natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jacek Woryma
Jacek Woryma 02-12-2018 12:48

Kalendarz na 2018 ,a nie na 2018

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas