Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij
Praca w Norwegii

Kraj fiordów wpuści więcej imigrantów zarobkowych. Zmiany od 1 lipca

Monika Pianowska

29 czerwca 2020 14:06

Udostępnij
na Facebooku
1

Kraj fiordów otwiera się już na wszystkie branże w kwestii pracy sezonowej, nie tylko rolniczą i przemysł zielony. adobe stock/ licencja standardowa

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości w rządowym komunikacie prasowym, od 1 lipca w Norwegii mile widziani będą pracownicy sezonowi wszystkich sektorów oraz studenci. Już od przyszłego miesiąca do kraju fiordów będą mogli przyjechać w celach zarobkowych obcokrajowcy z pozwoleniem na pobyt i gwarancją zatrudnienia. 
Kraj fiordów otwiera się jednak już na wszystkie branże w kwestii pracy sezonowej, nie tylko – jak do tej pory – rolniczą i przemysł zielony.
Dodatkowo jako pracownicy sezonowi i wykwalifikowani wpuszczeni zostaną nie tylko obywatele krajów EOG, lecz także cudzoziemcy spoza Europy. Jeśli chodzi o studentów i uczniów, każdy, kto został przyjęty na studia w Norwegii, zostanie wpuszczony do kraju. Wyjątkiem są studenci z wymiany w szkołach średnich II stopnia i licealiści.
Zarówno imigranci zarobkowi, jak i studenci podlegają obowiązującym przepisom dotyczącym kwarantanny po przybyciu do kraju fiordów. O tym, w jaki sposób można zostać zwolnionym z kwarantanny i chodzić do pracy w jej trakcie, pisaliśmy w:
 >>> tym artykule<<<
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Bajkowyskrzat

29-06-2020 19:34

Wszyscy w rządzie Storting posiadają alzheimera, są chorzy w Norwegi 9.3 procent bezrobotnych ,a oni ściągają dodatkowych bezrobotnych. Pogratulować przezorności i przebiegłej Erny czyżby brak inżynierów ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram