Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zmiana na stanowisku premiera Polski. „To odwrócenie uwagi”, pisze norweski portal Polityka
Maja Zych 08 grudnia 2017
11:34

Zmiana na stanowisku premiera Polski. „To odwrócenie uwagi”, pisze norweski portal

5
Skomentuj
Premier Szydło ma zastąpić jej obecny zastępca, wicepremier Mateusz Morawiecki. flickr.com / Kancelaria Premiera / Public Domain 1
W czwartek 7 listopada swoją dymisję złożyła Beata Szydło, która od dwóch lat sprawowała funkcję szefa rządu. Komitet Polityczny PiS wysunął na jej stanowisko kandydaturę ministra Mateusza Morawieckiego, który do tej pory był zastępcą premier Szydło. Norweskie media nie poświęciły do tej pory uwagi dalszej części „dobrej zmiany” i doszukać się można jedynie krótkich wzmianek na ten temat.
Beata Szydło zapowiedziała z mównicy sejmowej, że „pozostanie w rządzie, aby dalej z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę”.

Morawiecki nowym premierem

Na stanowisku premiera Beatę Szydło zastąpić ma obecny Minister Rozwoju i Finansów oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Według nieoficjalnych informacji PAP we wtorek ma mieć miejsce wotum zaufania dla nowego rządu. Kontrowersje budzi fakt, że minister Morawiecki objął w 2010 roku stanowisko doradcy w Radzie Gospodarczej w rządzie Donalda Tuska. Do partii Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w marcu 2016 roku.

Beata Szydło zapowiedziała, że zamierza pozostać w rządzie i dalej wspierać „dobrą zmianę” – według wstępnych informacji ma zostać ministrem bez teki, czyli nie będzie kierować działem administracji rządowej, tylko wypełniać zadania określone przez premiera. Ma też zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku wicepremiera.

Na razie bez zmian ministrów

Zapowiada się, że na razie rząd pozostanie w swojej obecnej formie – nie są przewidziane na ten moment zwolnienia ani przetasowania na stanowiskach ministrów. Wśród wielu polskich polityków pojawiła się z tego powodu opinia, że „taka zmiana, to nie zmiana” i że nowy premier nie wniesie nic nowego do polskiej polityki. Wielu z nich twierdzi, że wciąż za wszystkimi decyzjami będzie stał prezes partii Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tomasz Siemioniak z Platformy Obywatelskiej powiedział w rozmowie z TVN, że spodziewa się, że ta sytuacja może być jednak tymczasowa.

– Myślę, że to jest wariant na kilka miesięcy, bo tyle bomb jest podłożonych pod ten układ rządowy, że na wiosnę prezes będzie premierem – skomentował.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama

Norweskie media o zmianie

Norweskie media ograniczyły się jedynie do krótkich, informacyjnych wzmianek na temat zmian w polskim rządzie. Jedynie portal Resett poinformował, że krytycy rządu twierdzą, iż zmiana premiera ma odwrócić uwagę od piątkowego głosowania w sprawie rozszerzenia rządowej władzy nad systemem sprawiedliwości.
screenshot: Resett
Częściej niż informacje o dymisji premier Szydło pojawia się kwestia Polski w Unii Europejskiej, która wraz z Węgrami i Czechami została pozwana za „nieokazanie solidarności” i odmowę przyjęcia określonej przez UE liczby uchodźców.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kamil Przybył
Kamil Przybył 08-12-2017 23:19

Brawo PiS oby tak dalej, kraj się rozwija, brawo.

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
high octane
high octane 08-12-2017 19:10

Morawiecki czyli marionetka bankierow. To teraz kredyciarza i depozytariusza zrobi z d@#y jesien sredniowiecza.

-12
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Grzegorz Janikowski
Grzegorz Janikowski 08-12-2017 18:17

A o co Ci "udaczniku" chodzi? Artykuł MN jak artykuł.
Pozdr.

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kris w
kris w 08-12-2017 14:07

moja norwegio, artykuły które piszecie powinniście zaznaczyć, że to dla polskich nieudaczników ktorzy to ani angielskiego ani norweskiego, ten co tu przyjechał uczciwie pracować to da radę z językiem w lokalnej prasie, nie będzie się podniecał tytułem gdzie w dalszej części artykułu i tak się nic konkretnego się nie dowie,
p.s. a czy pisażyna to nie pociot z fałszywą polką w NAVie Internasjonalt?

-16
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas