Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Beata Szydło jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Wyprzedza nawet… Beyoncé [RANKING FORBESA] Polityka
Maja Zych 03 listopada 2017
12:23

Beata Szydło jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Wyprzedza nawet… Beyoncé [RANKING FORBESA]

13
Skomentuj
Na zdjęciu: premier Szydło i Solberg na spotkaniu w Oslo w lutym 2016 roku. By P. Tracz/ KPRM (P. Tracz/ Chancellery of the Prime Minister of Poland) [Public domain], via Wikimedia Commons
Beata Szydło została doceniona w ostatnim rankingu stu najbardziej wpływowych kobiet świata według miesięcznika Forbes. Polska premier znalazła się na 31 miejscu, wyprzedzając m.in. norweską premier Ernę Solberg i gwiazdę muzyki pop Beyoncé.
Na czele rankingu po raz kolejny znalazła się kanclerz Niemiec Angela Merkel, a tuż za nią premier Wielkiej Brytanii Theresa May oraz amerykańska filantropka i bizneswoman Melinda Gates.

Doceniona za reformy

Wśród czynników, które w uzasadnieniu wysokiej pozycji premier Szydło wymienia Forbes, znalazły się przeprowadzane przez jej rząd reformy społeczne w dziedzinie edukacji, służby zdrowia, emerytur, biznesu i podatków. Za najbardziej znaczącą zmianę twórcy rankingu uznali wprowadzenie programu 500+, dzięki któremu wsparcie finansowe otrzymuje ponad 2,5 miliona rodzin. Jednym z celów programu jest ograniczenie spadku liczby ludności w Polsce poprzez zwiększenie dzietności.

Wśród najpotężniejszych polityków

Ranking stawia polską premier na wysokiej pozycji także w dziedzinie polityki. Beata Szydło znajduje się na 10 pozycji, jeśli wziąć pod uwagę jedynie kobiety związane z działalnością polityczną. Głowa polskiego rządu wyprzedziła takie osoby jak premier Norwegii Erna Solberg (46 miejsce w rankingu ogólnym), która w dziedzinie polityki znalazła się na 17 miejscu. Obydwie panie uplasowały się w rankingu przed między innymi byłą kandydatką na prezydenta USA Hillary Clinton. Amerykańska polityk znalazła się dwie pozycje za norweską premier, zajmując jednocześnie 65 miejsce w ogólnym zestawieniu.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama

Solberg jedyna ze Skandynawii

Premier Solberg została nie tylko jedyną wyróżnioną Norweżką, ale także jedyną kobietą pochodzącą ze Skandynawii, która znalazła się w pierwszej setce. Z powodu ostatniej wygranej w wyborach parlamentarnych Forbes nazywa ją „norweską Angelą Merkel” – Erna Solberg została jako pierwszy konserwatywny premier od 1985 roku wybrana na drugą kadencję. W uzasadnieniu podkreśla się także jej sposób radzenia sobie ze spadającymi cenami ropy oraz propozycje zmian w podatkach.

Na stronie Forbesa można zobaczyć pełny ranking stu najbardziej wpływowych kobiet świata.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
swetru
swetru 06-11-2017 05:47

WilhelmTell82 napisał:
Prawiczki czasem w kraju nie powinny siedziec mala Polske budowac?
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
powini ci napisac

a ciebie regulamin nie obowiazuje ze w chamski sposob obrazasz 60% Polakow

no tak pis mozna obrazac

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Pl patrPl
Pl patrPl 05-11-2017 18:26

widze ze cenzura polityczna tu panuje
fakty z zycia KOD i Nowosmiesznej sa usuwane a pomowienia na pis sa promowane

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

To Polacy pierwsi wyrwali się z komunizmu, przynajmniej częściowo. Niemcy w tym czasie nadal uwielbiali Honeckera. Mur obalili kiedy ich komunistyczna tv powiedziała ,że mogą i powinni to zrobić. Wg Stuhra to oni powinni być dla nas wzorem? Dla mnie to obłudne konformistyczne podlizywanie się tym którzy mogą mu zapewnić popularna role.
Pozdrawiam

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jabin Hazo
Jabin Hazo 05-11-2017 11:56

W temacie pani premier Beaty Szydlo glos zabral Jerzy Stuhr.
Na lamach niemieckiego portalu dla Polakow-Wirtualna Polska-wypowiedzial sie nastepujaco:

\"... jesteśmy społeczeństwem niedouczonym pod względem obywatelskim. – Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym. Jakbyśmy byli bardziej obywatelsko douczeni, to byśmy nie robili takich głupstw, że w rankingu największego zaufania wygrywa pani premier, która jest podwładną pana prezesa, którym w tym samym rankingu ma najwięcej nieufności.\"

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas