Komunikat prasowy

Zakaz lotów zniesiony: z Polski wystartowały pierwsze samoloty do Norwegii

Emil Bogumił

17 czerwca 2020 11:09

Udostępnij
na Facebooku
4

Pierwsze samoloty wystartowały dziś z polskich lotnisk. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/BBbirdZ

W nocy z 16 na 17 czerwca zniesiono zakaz lotów międzynarodowych w Polsce. Pierwsze samoloty do Norwegii wystartowały już wczesnym rankiem. Z Gdańska pasażerowie polecieli do Stavanger, Bergen i Ålesund.
Reklama
Jako pierwszy kursowanie na trasach wznowił Wizz air. Siatka połączeń objęła m.in. Finlandię, Niemcy oraz Norwegię. Zgodnie z zapowiedziami, liczba przywróconych na trasy samolotów jest ograniczona. Jak informują lokalne media, hala odlotów w Gdańsku nie była przepełniona. Wizz air był jedynym przewoźnikiem, którego maszyny wystartowały z lotniska w Rębiechowie. Podobnie wyglądała sytuacja na innych lotniskach w Polsce, m.in. w Szczecinie oraz Katowicach. Ponadto obowiązujące regulacje zezwalają pasażerom na zajęcie maksymalnie 50 proc. miejsc w kabinie samolotu.
Poniżej: z polskich lotnisk po zniesieniu zakazu odleciały pierwsze samoloty do Norwegii

Zakaz zniesiony, ale nie na wszystkie loty

Rada Ministrów w ostatniej chwili wprowadziła zakaz wykonywania lotów do oraz z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szwecji oraz Portugalii. Część pasażerów dowiedziała się o decyzji rządu dopiero po przybyciu na lotnisko. Regulacje mają obowiązywać do końca czerwca.

Poniżej: komunikat gdańskiego lotniska w sprawie zakazu lotów do poszczególnych państw
Poza Wizz airem, połączenia wznowiły również linie Air France i holenderskie KLM. W kolejnych tygodniach na trasy powróci m.in. Ryanair oraz PLL LOT. Poszerzona zostanie również oferta Wizz aira.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
j m

17-06-2020 22:54

Znalazl sie udajacy norwega polaczek masz racje jacek takich smieci jak ten rysiu jest w No wiecej

Jacek Zowczak

17-06-2020 22:47

Ty Ryszard Ohucki a ty niby kim śmieciu jesteś nie polaczkiem pajacu pomieszkałeś parę lat w no debilu też jesteś polaczek kretynie . Boże jak mi szkoda takich debili pustak pewnie zapierdala na budowie z 5 może 7 lat i krytykuje ludzi którzy chcą się dorobić a nie pamięta jak sam wpierdalał zupki chńskie i konserwy , prostak burak słów mi brak , pajacu.

Ryszard Ohucki

17-06-2020 22:16

Mam nadzieję że nie zniosą kwarantanny a może bedzie wprowadzony zakaz wjazdu polaczków z konserwami i zupkami chińskimi.Przecież w Polsce nie mogą opanować wirusa bo brak funduszy.Kasa przewalona na konta Pisu

Rado Bogstad

17-06-2020 14:54

Wszysko spoko tylko my czekamy na zniesienie kwarantanny w Norwegii aby rodzinne zobaczy i normalnie pracowac.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram