Komunikat prasowy

O 98 proc. mniej pasażerów: fatalny wynik Norwegiana

Monika Pianowska

08 czerwca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1

W maju 2019 Norwegian przewiózł 3,36 mln pasażerów. adobe.stock.com/ fot. Markus Mainka/ tylko do użytku redakcyjnego

W maju 2020 linie lotnicze Norwegian obsłużyły zaledwie 74 401 pasażerów, co odpowiada spadkowi o 97,8 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w ubiegłym roku. Przewoźnik poinformował o wyniku w komunikacie prasowym z 5 czerwca.
Podczas gdy jeszcze rok temu z usług norweskiego pioniera tanich lotów za ocean skorzystało 3,36 miliona podróżnych, frekwencja drastycznie spadła z powodu pandemii koronawirusa i uziemienia większości floty. W maju tego roku Norwegian zapewniał transport jedynie na terenie kraju fiordów. Przewoźnik musiał także obniżyć koszty eksploatacji, co w praktyce oznaczało odesłanie około 7600 pracowników na permittering, a także sprzedaż części samolotów.
Również w maju stało się jasne, że po spłaceniu długów za akcje w związku z planem ratunkowym przedsiębiorstwa leasingowe, jak chińskie BOC Aviation czy irlandzkie Irish Aercap, staną się głównymi właścicielami Norwegiana. Norweska linia uzyskała rządowe gwarancje pożyczkowe w wysokości 3 miliardów koron. Negocjacje z firmami leasingowymi i przekształcenie długu na kapitał własny były warunkiem, który Norwegian musiał spełnić, by móc liczyć na ratunek państwa.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Keri H

08-06-2020 13:12

Nie wiadomo, co lepsze. Otworzyc granice i ratowac norwegian, czy trzymac Norwegie zamknieta i pozwlic upasc linii lotniczej. Norwegia nie kwapi sie do otwarcia granic, a wiec po co byla ta pomoc finansowa, jezeli zaraz oni to przejedza i znowu klapa.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram