Norwegian przechodzi w ręce firm leasingowych Komunikat prasowy
Natalia Szitenhelm 20 maja 2020
13:36

Norwegian przechodzi w ręce firm leasingowych

4
Skomentuj
Linie spełniły warunek, by otrzymać rządową pomoc. wikimedia.org Edward Russell [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Należące do Chin BOC Aviation czy też największe na świecie przedsiębiorstwo leasingowe Irish Aercap staną się jednymi z właścicieli linii lotniczych Norwegian, podały 20 maja po południu najważniejsze norweskie serwisy. Dziś rano przedstawiciele linii lotniczej poinformowali, że uzyskali rządowe gwarancje pożyczkowe wynoszące 3 mld NOK - negocjacje z firmami leasingowymi i przekształcenie długu na kapitał własny były warunkiem, który Norwegian musiał spełnić, by móc liczyć na ratunek państwa.
Reklama
Przedsiębiorstwa leasingowe, po spłaceniu długów za akcje w związku z planem ratunkowym, staną się głównymi właścicielami Norwegiana. 

- Jednym z warunków korzystania z programu gwarancji kredytowych jest posiadanie przez spółkę określonego współczynnika kapitału własnego - podkreśliło w komunikacie prasowym z 20 maja Ministerstwo Handlu i Przemysłu. Dzięki negocjacjom z firmami leasingowymi i wierzycielami Norwegian przekształcił część swojego długu na kapitał własny i teraz spełnia wymogi określone w programie.

Ratunek dla lotnictwa

21 marca parlament zdecydował o ustanowieniu systemu gwarancji kredytowych dla sektora lotniczego. Program przewidywał, że państwo zagwarantuje do 90 proc. pożyczek bankowych dla linii lotniczych posiadających norweskie zezwolenia na prowadzenie działalności, w ramach limitu pożyczki w wysokości 6 miliardów NOK. Trzy miliardy limitu kredytu przeznaczone są dla Norwegian Air Shuttle AS.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
jan kaczmarek
jan kaczmarek 21-05-2020 10:49

Naprawdę jakim trzeba być frajerem aby mieć włączoną lokalizację"na okrągło" w aplikacjach.
Wyłączcie lokalizację to nie będą was szpiegować, proste i skuteczne.
A jak to mało to wyrzućcie smartfona i kupcie prosty telefon albo porozumiewajcie się za pomocą tam-tamów.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Michal S
Michal S 20-05-2020 21:33

@PolAker To jest jasne, że google, facebook i inne serwisy szpiegują co popadnie. Ale w tym przypadku chodzi o Chiny a nie o Usa, więc nie rozumiem skąd te Twoje dywagacje.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Rafal Madej
Rafal Madej 20-05-2020 21:05

To III wojna światowa.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Michal S
Michal S 20-05-2020 16:47

Wygląda na dobrze zaplanowany setup przez Chińczyków. Nakręcili pandemią przeceny na światowych giełdach, teraz przejmują co popadnie za pół darmo.

39
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Od dziś masz szansę dostać kredyt – druga tura wyników rozliczeń podatkowych

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas