Komunikat prasowy

Kwarantanna dla Polski bez zmian. Jest decyzja MSZ

Natalia Szitenhelm

18 września 2020 08:14

Udostępnij
na Facebooku
25

Zmiany zaczną obowiązywać od północy 19 września. MN

Choć kilka dni temu Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) zalecał, by Polskę zdjąć z tzw. czerwonej listy państw, po powrocie z których obowiązuje w Norwegii kwarantanna, MSZ zdecydowało, że nic w tej kwestii na razie się nie zmieni.
Reklama
W komunikacie opublikowanym późnym wieczorem 17 września Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdza, że nadal będzie obowiązywać kwarantanna wjazdowa dla wszystkich wracających do kraju fiordów z Polski. - Powodem jest rosnący wskaźnik zakażeń covid-19 w Polsce w ostatnich dniach, a także duży ruch turystyczny między Polską a Norwegią - uzasadniono.

Podróżuj tylko, jeśli to konieczne

MSZ nadal odradza wszelkie podróże zagraniczne, które nie są bezwzgędnie koniecznie. Na mapę obszarów objętych kwarantanną wjazdową trafiają też: Estonia, Jutlandia Północna i Zelandia w Danii, a także Sawonia Południowa w Finlandii. 

Kwarantanna przestaje zaś obowiązywać dla: Islandii, Liechtensteinu, a także regionów: Kalmar i Blekinge w Szwecji i Kainuu w Finlandii.

Zmiany zaczną obowiązywać od północy 19 września.

Poniżej: komunikat MSZ w tej sprawie

Zasady kwarantanny

Kwarantanna w Norwegii trwa 10 dni. Nie można w tym czasie chodzić do pracy ani szkoły, korzystać z transportu publicznego, powinno się również unikać odwiedzin. Dozwolone są za to spacery z zachowaniem dystansu społecznego, a także wizyty w sklepie lub aptece, jeśli to konieczne. Policja nie kontroluje każdej osoby przebywającej na kwarantannie, jednak jeśli wykryje złamanie jej zasad, wlepi mandat. Może nawet skończyć się zakazem wjazdu do kraju fiordów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ula Frankowska

20-09-2020 20:28

Muszę powiedzieć ze bardzo dużo ludzi z mojego otoczenia wyprowadziło się wiele rodzin i rozpoczynają nowe życie w innych krajach czas na zmiany

Ula Frankowska

20-09-2020 20:19

To czysty rasizm i tyle ,mnóstwo ludzi buduje ten kraj i ma rodziny wiec rządzący maja ich głęboko ... cała Norwegia -Skandynawia podzieliła na regiony wjazd bez kwaranntany ale już jest za ciężko zapamiętać regiony Polski które nie są czerwone

Onty_Ja_Gabriel_3.

19-09-2020 21:01

PLAN-C napisał:
Gabriel
Szacunek za ten komentarz ! W końcu ktoś ściągnie polakera na ziemie.
Na stronie bitchute jest taki film
\"PLANDEMIC : INDOCTORNATION WORLD PREMIERE\"
Jeśli obejrzysz do może napisz coś bo jest to w temacie wybuchu infekcji zakażeń pandemii.


Nie będę niczego oglądać, ponieważ swoją wiedzę nie opieram na politycznych szumowinach i politykierach którzy dla zaistnienia w mediach wygadują totalne bzdury dokładnie tak samo jak czarna zaraza z ambon kościelnych.

Onty_Ja_Gabriel_3.

19-09-2020 20:57

DariuszD napisał:
Fajnie że znasz historię Norwegi tylko szkoda że nie znasz historię Polski i nie masz szacunku do własnego kraju bez względu jaka opcja rządzi.
Na jakiej podstawie twierdzisz iż ne znam historii polskiej.
I o jaką tą historię chodzi?
Tą prawdziwą czy też tą komunistyczną, pisaną po wojnie na kolanie w nocy.
By rano Trybuna Ludu ogłaszała sensacyjne wiadomości dla robotników z kopalń hut i innych stoczni oraz rolników z PGR-u
Możesz się określić znawco polskiej historii?

RafalC75

19-09-2020 14:07

idealny przykład Twojego ograniczenia umysłowego. Zwyczajnie ktoś napisał o dziejach Norwegi a Ty że nie zna historii Polski i że nie ma szacunku do własnego kraju. Skąd taki wniosek? Moja mania wyższości? nie kompromituj się proszę, to raczej Ty uważasz że wiesz jaką to wiedzę posiadają inni i co albo kogo szanują lub nie.

shownomercy66

19-09-2020 11:35

Brawo RafalC75 , właśnie tak jak piszesz. A na marginesie bardzo bym życzył sobie i innym, żeby Ci wszyscy którzy tak narzekają że im tu źle i mający wygórowane mniemanie o sobie, nie męczyli się więcej i po prostu wyjechali. To będzie korzyść dla wszystkich

RafalC75

19-09-2020 11:15

Fajnie że znasz historię Norwegi tylko szkoda że nie znasz historię Polski i nie masz szacunku do własnego kraju bez względu jaka opcja rządzi.....

Ja znam historie Polski, niestety znam też mnóstwo Polaków, wiecznie na wszystko narzekających, uważających się za największych cwaniaków na świecie i twierdzących tak jak w komentarzu poniżej że gdyby Polacy wyjechali z Norwegi to kraj ten by zbankrutował momentalnie a wręcz przestał istnieć. Niestety, hipokryzja i egocentryzm rodaków nie zna granic. O tym był ten koment a Ty od razu stwierdziłeś że autor nie zna dziejów Polski.....idealny przykład .....

Piotr T

19-09-2020 11:08

Dzisiaj 1002 zakażonych czyli na zniesienie kwarantanny raczej nie ma szans w tym roku....niestety

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram