Aktualności

Zakaz wjazdu do Norwegii na dwa lata i 20 000 koron grzywny: tyle kosztowało naruszenie kwarantanny

Monika Pianowska

05 września 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
3

O sprawie poinformowała w komunikacie prasowym policja z Møre og Romsdal. wikimedia.org/ fot. Wolfmann/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Norweski Urząd ds. Imigracji wydał postanowienie o deportacji z zakazem wjazdu do Norwegii na dwa lata osobie zagranicznego pochodzenia, która nie zastosowała się do wymogu 10-dniowej kwarantanny po przybyciu do kraju fiordów. O sprawie poinformowała w komunikacie prasowym policja z Møre og Romsdal.
Za naruszenie ustawy o kontroli zakażeń zgodnie z przepisami covid-19 cudzoziemiec zgodził się również na grzywnę w wysokości 20 tys. koron. Osoba, której narodowości ani płci władze jednak nie podają, przyleciała samolotem w odwiedziny do znajomych z Niemiec przez Niderlandy. Kraj fiordów musiała opuścić w dniu, w którym zapadła decyzja o wyrzuceniu jej z Norwegii, 2 września.
Poniżej: wytyczne Instytutu Zdrowia Publicznego dotyczące kwarantanny.

System oparty na zaufaniu i szacunku

Jak mówi cytowany w komunikacie Svein Rike, kierownik sekcji ds. Imigracji i kontroli granicznej w okręgu policyjnym Møre og Romsdal, stanowcze działanie ma stanowić wyraźny sygnał, że policja i inne władze traktują poważnie naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny. ​​Przestrzeganie kwarantanny wjazdowej to bowiem bardzo ważny środkiem zapobiegania i ograniczania dalszego rozprzestrzeniania się covid-19 w Norwegii.
System wytycznych związanych z izolacją po przyjeździe do kraju fiordów w dużej mierze opiera się na zaufaniu, lecz celowe ich naruszanie to brak szacunku zarówno do prawa, jak i zdrowia publicznego, dodaje Norweski Urząd ds. Imigracji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jacek Marcin Rotuski

07-09-2020 16:17

A czym naruszyła kwarantanne, może by ktoś napisał

CoTyNiePowiesz

06-09-2020 00:28

Nie no Janek, aż tak bardzo się ciebie nie boimy

Janek1972

05-09-2020 20:54

Straszenia ludzi ciąg dalszy.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram