Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
zenon niepsuj Karol2101 Bogdan Sylwestrzak (3742 niezalogowanych)
1 Post

(fazi)
Wiking
Gabi czyli reasumujac - bezrobotny z kraju jakiegos tam wsiada w busa jedzie prosto do nav w Norge i rejestruje sie jako poszukujacy pracy(bezrobotny). Nav w zwiazku z tym ze zarejestrowal takiego delikwenta musi w pewnym stopniu pomoc w szukaniu pracy,tak to rozumie. cos mi sie nie wydaje ze tak jest ale w poniedzialek mam na popoludniu i pojade do nav i sie zapytam z ciekawosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
NAV NIE SZUKA PRACY, daja tylko adresy www roznych firm i agencji pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
Wiec napisalem problem bezrobocia w polsce mamy za soba!!! hura rejestrujemy wszystkich w norwegi i po klopocie,co to za roznica gdzie jest zarejestrowany zdzisio podbipieta z koloni dolnej w okolicach wachacka??? przeciez w polsce urzad tez nie szuka pracy tylko daje adresy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
fazi napisał:
Wiec napisalem problem bezrobocia w polsce mamy za soba!!! hura rejestrujemy wszystkich w norwegi i po klopocie,co to za roznica gdzie jest zarejestrowany zdzisio podbipieta z koloni dolnej w okolicach wachacka??? przeciez w polsce urzad tez nie szuka pracy tylko daje adresy .
Nie do konca. Szukaja ( w Polsce) pracy i wysyłają zgłoszenia, mozesz odmówic 3 razy. Czesto dzwonia tez do bezrobotnego, ze ma sie stawic na rozmowie tam i tam. W Norwegii czegos takiegi nie ma, daja ci kartke A4, na niej 100 roznych firm i składasz CV przez internet i to tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
Hilton a jakie to ma znaczenie.Znam osobiscie ludzi ktorzy 5 lat sa bezrobotni w Polsce,urzad juz dawno nic nie wysyla.Wiec mowie aby polepszyc procent w uni zarejestrujmy ich tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
fazi napisał:
...Znam osobiscie ludzi ktorzy 5 lat sa bezrobotni w Polsce,urzad juz dawno nic nie wysyla.Wiec mowie aby polepszyc procent w uni zarejestrujmy ich tutaj.
NO TAK tylko w Polsce jak jesteś zarejestrowany jako bezrobotny mimo iż bez prawa do zasiłku to jednak jesteś ubezpieczony w ZUS-ie a tu z tego co wiem nie masz wypracowanego okresu składkowego jak pisałem wyżej to tylko formalnie jesteś zarejestrowany i nic ponad to ...
Tu w Norge naprawdę musisz aktywnie szukać pracy i sam się starać aby ją znaleźć ...
Natomiast teoretycznie to je fakt co pisałeś ...nasz rząd miałby kłopot z głowy spadłby odsetek bezrobotnych a tym samym darmowe ubezpieczenie które sporo kosztuje bo te niektóre bezrobotne persony to tylko ten ZUS potrzebują do całego szczęścia nic poza tym .

Z drugiej strony to gdzie taki nasz krajowy bezrobotny nurek wie gdzie jest Norge..?
Kogo z tych nurków stać na bilet do Oslo skoro z ledwością potrafią uzbierać na bełta za dwapiątka ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Beti M.- K.
(BetiMK)
Wiking
gabriel napisał:
fazi napisał:
...Znam osobiscie ludzi ktorzy 5 lat sa bezrobotni w Polsce,urzad juz dawno nic nie wysyla.Wiec mowie aby polepszyc procent w uni zarejestrujmy ich tutaj.
NO TAK tylko w Polsce jak jesteś zarejestrowany jako bezrobotny mimo iż bez prawa do zasiłku to jednak jesteś ubezpieczony w ZUS-ie a tu z tego co wiem nie masz wypracowanego okresu składkowego jak pisałem wyżej to tylko formalnie jesteś zarejestrowany i nic ponad to ...
Tu w Norge naprawdę musisz aktywnie szukać pracy i sam się starać aby ją znaleźć ...
Natomiast teoretycznie to je fakt co pisałeś ...nasz rząd miałby kłopot z głowy spadłby odsetek bezrobotnych a tym samym darmowe ubezpieczenie które sporo kosztuje bo te niektóre bezrobotne persony to tylko ten ZUS potrzebują do całego szczęścia nic poza tym .

Z drugiej strony to gdzie taki nasz krajowy bezrobotny nurek wie gdzie jest Norge..?
Kogo z tych nurków stać na bilet do Oslo skoro z ledwością potrafią uzbierać na bełta za dwapiątka ...


I kogo z nich bylo by stac sie tu utrzymac??? W NAV trzeba podac adres zameldowania w Norge, a nie sadze by wielu bezrobotnych w PL bylo stac na wynajecie nawet jednego pokoju o ile mieli by za co tu dojechac jak pisze kolega
I znow z wlasnego doswiadczenia dodam, ze ja ubezpieczenie dostalam, wyslano mnie tez na kursy dokwalifikujace czy przekawalifikujace(jak zwal tak zwal).Faktem jest,ze "odchaczalam" sie przez internet i propozycje pracy tez przez internet, ale przez ten caly czas przebywalam w NO.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
Gabriel-wiec tak kupujemy bilet jakies 1000 koron (w dwie strony),robimy wycieczke do nav w oslo,piechota bo to w centrum i odsylamy naszych rodakow do kraju. Tak jak napisales ,ktory z tych etatowych bezrobotnych bedzie mial szanse zobaczyc oslo kiedykolwiek?My dajemy taka szanse i obietnice lepszego zycia(bo to zawsze lepiej zagranica niz w polsce chocby byc bezrobotnym). Po powrocie do kraju odbieramy od Tuska 50% zaoszczedzonych pieniedzy przez rzad. Chyba dobry uklad ????
A teraz moje pytanie ktore tu zadalem wczesniej- Jaki sens ma rejestrowanie sie skoro to nic nie daje poza numerem(chyba)???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
fazi napisał:
...Jaki sens ma rejestrowanie sie skoro to nic nie daje poza numerem(chyba)???
KIJ PODOBNO MA DWA KOŃCE....
Z tego wynika iż my tylko rozprawiamy na temat jednego z tych końców a ponieważ nie jesteśmy bezpośrednio w temacie to na temat tego drugiego końca nic nie wiemy....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Eryk, Beata napisał:
... W NAV trzeba podac adres zameldowania w Norge,
I znow z wlasnego doswiadczenia dodam, ze ja ubezpieczenie dostalam, wyslano mnie tez na kursy dokwalifikujace czy przekawalifikujace(jak zwal tak zwal).Faktem jest,ze "odchaczalam" sie przez internet i propozycje pracy tez przez internet, ale przez ten caly czas przebywalam w NO.

I- W Norge nie jest problemem podać adres zamieszkania -a nie zameldowania - Tu meldunek nie ma takiego znaczenia jak w Polsce ...
Wystarczy tylko podać jakikolwiek adres ze skrzynką listową i po kłopocie..
np. wieszasz sobie własną skrzynkę opisaną nazwiskiem obok innych w dowolnie wybranym punkcie miasta i na ten adres będzie przychodzić korespondencja urzędowa.
II-Ty ubezpieczenie dostałaś jako współmałżowin i tyle a te inne sprawy są tylko dodatkami , skoro ujełaś je w formularzu rejestracyjnym to urząd się do nich tylko dostosowuje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok