Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Marcin Krukowski emilia wilczewska *** *** Bartek Brzyśkiewicz Marek P Mateusz Matias Mariusz0o halotunowa SzczepanS Ann31 Marian Zamojski Monika J Kasia :) (21928 niezalogowanych)
50 Postów
Alicja W
(Alicja)
Nowicjusz
Witajcie
Kivi.. bardzo mi przykro z powodu Twojej ciąży,ale ja także poroniłam w zeszłym roku,a byłam w 3m-c ...w Pl dowiedzieliśmy się,z mężem że będziemy mieli dziecko,a będąc tu w Norwegii poroniłam i miałam tutaj łyżeczkowanie.
Dopiero z 4mce temu uregulowało mi się wszystko jak należy póki co,porobiłam sobie w Pl najpotrzebniejsze badania,miałam po tym problemy z hormonami itd..bym mogła pisać i pisać...

Póki co lekarze odradzili mi zachodzenia w ciąże przez 3mce,ale nawet czekają do pół roku.Ale to zależy od człowieka,póki co powiem Wam,że ja osobiście nie jestem gotowa,ponieważ boje się,aby NIE DAJ BOŻE powtórzyło to Nam sięWiem,że potrzeba czasu,a jak to się mówi ,,CZAS LECZY RANY,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
122 Posty
Magda P
(pepcia83)
Stały Bywalec
witam dziewczyny ))) kivi mi rowniez bardzo przykro z powodu twojej ciazy , mam nadzieje ze czas zagoi rany i nadstepny raz bdzie udany
a ja dziewczyny juz jestem po porodzie mam druga coreczke wazy 4620 i ma 54 cm ,porod tu w norwegi bez porownania z polskim a mialam w pl dwa , i 1000000000000 razy wole tutejsze warunki , i opieke , pozdrawiam wszystkie mamusie te juz po i przed rozwiazaniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
Gratuluję PEPCIA83
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Alicja napisał:
Witajcie
Kivi.. bardzo mi przykro z powodu Twojej ciąży,ale ja także poroniłam w zeszłym roku,a byłam w 3m-c ...w Pl dowiedzieliśmy się,z mężem że będziemy mieli dziecko,a będąc tu w Norwegii poroniłam i miałam tutaj łyżeczkowanie.
Dopiero z 4mce temu uregulowało mi się wszystko jak należy póki co,porobiłam sobie w Pl najpotrzebniejsze badania,miałam po tym problemy z hormonami itd..bym mogła pisać i pisać...

Póki co lekarze odradzili mi zachodzenia w ciąże przez 3mce,ale nawet czekają do pół roku.Ale to zależy od człowieka,póki co powiem Wam,że ja osobiście nie jestem gotowa,ponieważ boje się,aby NIE DAJ BOŻE powtórzyło to Nam sięWiem,że potrzeba czasu,a jak to się mówi ,,CZAS LECZY RANY,,


Ja miałam tak samo, poronienie w 3 mies., łyżeczkowanie, problemy hormonalne itd. Po 7 mies. udało mi się ponownie zajść w ciążę, lekarz norweski doradzał próbować od razu, ale nie mogłam z powodu zaburzeń horm. Kolejna ciąża (która skończyła się pomyślnie, urodziłam w sierpniu tego roku dziewczynkę, 4230 gram) przebiegała ciężko. Chorowałam na depresję, ponieważ nie mogłam się uwolnić od myśli, że moja ciąża może się skończyć w każdej chwili. Brałam leki i chodziłam na terapię do psychologa tutaj w Norwegii. Było ciężko, ale mam to już za sobą i cieszę się macierzyństwem ponownie. Trzymam kciuki za ciebie Alicja i życzę ci dzidziusia w Nowym Roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
witam mam pytanie czy któraś z Was brała kwas foliowy w ciąży?ja pierwsze dziecko urodziłam w Polsce(byłam bardzo zadowolona z porodu i opieki) i zażywałam kwas a teraz spodziewamy się drugiego dzidziusia,przed zajściem w ciąże lekarz w PL powiedział mi żeby kwasu foliowego nie zażywać.Będę rodzić w NOR.i bardzo się denerwuje jak to będzie bym bardziej że u mnie z językiem kiepsko.W którym tygodniu ciąży trzeba się zgłosić do lekarza?Dziękuję z góry za odp.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
mam pytanie do guti2 czy mogę prosić Cię o te namiary na polską położną?Ja mieszkam w Kongsvinger to jest jakieś 100km. od Oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
toja napisał:
witam mam pytanie czy któraś z Was brała kwas foliowy w ciąży?ja pierwsze dziecko urodziłam w Polsce(byłam bardzo zadowolona z porodu i opieki) i zażywałam kwas a teraz spodziewamy się drugiego dzidziusia,przed zajściem w ciąże lekarz w PL powiedział mi żeby kwasu foliowego nie zażywać.Będę rodzić w NOR.i bardzo się denerwuje jak to będzie bym bardziej że u mnie z językiem kiepsko.W którym tygodniu ciąży trzeba się zgłosić do lekarza?Dziękuję z góry za odp.pozdrawiam

Ja brałam, rodziłam 5 mies temu w Norwegii. Lekarz mógł ci tak powiedzieć, bo teraz większość z witaminami dla kobiet w ciąży zawiera już kwas foliowy w sobie i nie trzeba go brać oddzielnie. Nie musisz go brać róznież wtedy, gdy jesteś pewna, że masz zdrową dietę i nie potrzebujesz suplementów. Innego wytlumaczenia nie mam. Gdy rodziłam pierwsze dziecko zalecano branie suplementów przez całą ciążę, teraz tylko przez pierwsze 3 mies, gdy płód sie kształtuje.
Jestem bardzo zadowolona z opieki porodowej i poporodowej tutaj w Norwegii, moim zdaniem była znaczenie lepsza niż w Polsce. Do lekarza musisz się zgłosić po ukończeniu 11 tyg ciąży. Powinnaś dostać położną, którą będziesz odwiedzać co miesiąc, poza tym ciążę prowadzi lekarz rodzinny do którego chodzisz również raz w miesiącu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
wielkie dzięki za odpowiedż.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
Witam, czy ktores z Waszych dzieci uzywa moze butelki Mam Trainer?
Bo dzis kupialam. Myslalam, ze to zwykla butelka, tylko ze z uchwytami, a tam w srodku, w smoczku jakies plastykowe ustrojstwo. To sie wyjmuje? Po co to? Wie ktos?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
cekinek napisał:
Witam, czy ktores z Waszych dzieci uzywa moze butelki Mam Trainer?
Bo dzis kupialam. Myslalam, ze to zwykla butelka, tylko ze z uchwytami, a tam w srodku, w smoczku jakies plastykowe ustrojstwo. To sie wyjmuje? Po co to? Wie ktos?

a jak to wygląda> takie kółeczko płaskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok