Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
janusz janusz Emilia Dąb (1151 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
JAC989, moglbys sprobowac z twoja dziewczyna na zasadzie konkubinatu tutaj i myske ze da sie to zrobic jako laczenie rodzin, tym bardziej ze jest w ciazy. Ale problemem bedzie to, ze nie masz oddzielnego mieszkania. Musialbyc znalezc je sam. Przemysl czy bedzie ci sie to kalkulowalo. Twoja dziewczyna moze tu byc jako odwiedzajaca ojca swojego dziecka, nie pamietam w tej chwili, a nie chce mi sie juz szukac (zmeczenie) , ale prawdopodobne moze tu byc dluzszy czas jesli ja bedziesz utrzymywal. Kazda sytuacja jest inna, wiec trudno cos konkretnego doradzic. Moze sprobuj z tym mieszkaniem na wlasna reke?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
365 Postów

(alma78)
Stały Bywalec
Nie wiem jak jest w Twoim przypadku , ale mnie nikt nie musiał meldować , poszłam do skattee øss i sama się zameldowałam , żadna zgoda właściciela nie jest potrzebna .Jeśli masz umowę na wynajem mieszkania , to nie powinno być problemu z właścicielem . Jeżeli jednak robi Ci problemy , poszukaj innego mieszkania. Jeśli dziewczyna jest z tobą w ciąży , jesteście w świetle prawa norweskiego rodziną , możesz ja tu ściągnąć , to się nazywa łączenie rodzin . Po za tym ona może chodzić do lekarza na twoje ubezpieczenie , po za tym kobiety w Norwegii opiekę lekarska maja za darmo .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów
Ewa XXX
(ewka)
Nowicjusz
Oczywiście, że może przyjechać do Ciebie, ale musisz mieć oddzielne mieszkanie. Skoro nie mieszkasz sam, a z dwoma kolegami to jak sobie wyobrażasz mieszkanie na kupie?? Właściciel ma prawo się nie zgodzić na meldunek Twojej przyszłej żony, bo może wynajmuje tylko np. mężczyznom, a nie rodzinie i to mającej się powiększyć. Jak ją sprowadzisz bez jego zgody to może wypowiedzieć Ci wynajm. Szukając mieszkania w Norwegii spotkałam się już z różnymi przypadkami. Zresztą jak sobie wyobrażasz mieszkanie ze swoją dziewczyną w mieszkaniu, które dzielisz z dwoma kolegami??? Znajdź oddzielne mieszkanie, a problem się rozwiąże.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
marek orlecki
(jac989)
Wiking
dziekuje wszystkim za rady wlasnie dzis jade ogladac nowy dom do wynajecia dla mojej rodziny moze sie uda pozdrawiam goraco
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok