Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Leki refundowane - Norwegia

Czytali temat:
mart enty Onty_Ja_Gabriel_3. yubb06 Ania2021 (1522 niezalogowanych)
1 Post
yubb06
(yubb06)
Wiking
Hej
rozważam wyjazd na kilka lat do Norwegii, jednak choruję przewlekle, a moje lekarstwa bez refundacji są dość drogie (1 szt ~1000pln).
Na jakich zasadach odbywa się refundacja lekarstw w Norwegii? Czy taki system istnieje? Jakie wymagania należy spełnić?

To mój pierwszy post tutaj, dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
yubb06 napisał:
Hej
rozważam wyjazd na kilka lat do Norwegii, jednak choruję przewlekle, a moje lekarstwa bez refundacji są dość drogie (1 szt ~1000pln).
Na jakich zasadach odbywa się refundacja lekarstw w Norwegii? Czy taki system istnieje? Jakie wymagania należy spełnić?
To mój pierwszy post tutaj, dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam

By od Norge coś dostać i to za darmo, to najpierw trzeba coś dać od siebie Norwegi.
Najlepszym prezentem jest praca.
Niestety MUSI być legalna, tak by były oddawane co najmniej składki na fundusz zdrowotny.
Gdzieś czytałem iż trzeba być zarejestrowanym w systemie zdrowotnym co najmniej pół roku, jednak czy to jest prawda tego nie sprawdzałem, ponieważ to żmudna poszukiwawcza praca.
Ja osobiście nie mam takiej potrzeby.
Natomiast tobie proponuję wejść na stronę >nav.no< i czytać, czytać i jeszcze raz czytać aż do znudzenia.
Proszę nie wymawiać się nieznajomością Norweskiego, ponieważ dużo danych jest również po polskiemu lubo angielskiemu.
Można też sobie zainstalować stałego darmowego tłumacza i wtedy każda stroną będzie tłumaczona automatycznie lepiej lub gorzej, jednak na język względnie zrozumiały.
To tyle na początek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok