Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
kasia t Darek Bajor Nadia Reimus Aleksandra Miotk (1975 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
Joseph napisał:...pajacu zasiłkowy..
Proszę Jaki Komplement .
---
Żal ogarnia twoje myśli , że Ktoś Może a ty nie ? .
---
Uwierz Mi , że z chęcią się teraz zamienię ! .
---
Jeszcze parę lat temu , to taka sytuacja była całkiem Przyjemna , jednak teraz ,za Mało forsy wpływa na konto , by można było w pełni korzystać z tego dobrodziejstwa .
---
OT trafiła Mi się właśnie taka Firma i nijak nie potrafię się z Jej Okowów wydostać ...
---
MOŻE ty Mi w Tym Pomożesz i po złości , załatwisz jakiś Etat ...
Coby Mi nie było za wygodnie ...
---
Pomyśl , może akuratnie masz coś w zanadrzu .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam,

Jeśli potrzebujecie pomocy w tłumaczeniach z polskiego na norweski i odwrotnie, to zapraszam!

Zajmujemy się różnego typu tłumaczeniami!

Podaje moj kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
3 Posty
I S
(NailsBergen)
Wiking
Ważne jest także abys w Polsce do aktu urodzenia dzieci (tego miedzynarodowego) i aktu slubu (tez miedzynarodowego) zalatwił w Ministerstwie spraw zagranicznych w Warszawie APOSTILLE - inaczej skate Ci dzieci i żony może nie zarejestrować (bo rozumiem, że zona tu pracy jeszcze nie ma). Tak było w moim przypadku - przyjechałam na łaczenie rodzin i tego własnie mi zabrakło. W UDI w Bergen czekałam 2 tygodnie na termin. Najlepiej gdybys poszedł do skate i zapytał czy apostille jest konieczne akurat w tym mieście gdzie mieszkasz, bo słyszałam, że nie wszystkie skate o to się dopominają.
Powodzenia życze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
iza ra
(izara)
Początkujący
To zależy od człowieka siedzącego za biurkiem ja nie potrzebowałam , ale fakt lepiej niech ma apostille
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
679 Postów
EVIL Walander
(EVIL)
Wyjadacz
apostille wymagają od młodych małżeństw
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kasia Kowalska
(Kasia73)
Wiking
A moze ktos wie,jak to sie odbywa jezeli chodzi o pary bez slubu, gdzie dziecko nie jest wspolne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty
Henryk Sikorski
(Wieprz)
Początkujący
Gabriel napisał:
roberto82z napisał:
Czyli muszę koniecznie wejść na stronę UDI.NO i zarejestrować aplikacje online i stwożyć profil użytkownika tak???Sama rejestracja na UDI nic nie dale , jak nie masz przy sobie rodziny i odpowiednich dokumentów .
Tą czynność wykonuje się raptem w pięć minut .
---
Ja rejestrowałem profil na stronie UDI w Niedzielę wieczorem , a w Poniedziałek rano o 11 byłem już w biurze i składałem komplet dokumentów ... !
---
Najpierw spokojnie poszukaj strony urzędowej gdzie po polsku jest napisane jak połączyć sie w Norge z rodziną ...
Następnie przygotujcie wszystkie dokumenty
---
Ty Osobiście Tu w Norge , Jeżeli chcesz na siłę sprowadzić rodzinę MUSISZ IM ZAPEWNIĆ "godne" życie ...
a to Oznacza iż nie możecie mieszkać w jednym pokoju na KUPIE ...!!!
---
Ponieważ masz dwójkę dzieci , to musisz wynająć takie mieszkanie gdzie będą co najmniej TRZY OSOBNE SYPIALNIE , Kuchnia , pokój stołowy i takie Inne Niewymowne ...
---
I takie mieszkanie , musisz mieć już przed przyjazdem Rodziny ...!!!
Inaczej możesz Mieć kłopoty z meldunkiem i zezwoleniem na pobyt dłuższy niż turystyczny ...
ECH ...
KTO wozi drewno do lasu ... !?


A gdzie tak jest napisane? podaj linka,
Pod jaki urząd to podchodzi?

.....czyli jak Musilm ma 4 dzieci to komuna mu załatwia mieszkanie z 5 sypialniami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Kasia73 napisał:
A moze ktos wie,jak to sie odbywa jezeli chodzi o pary bez slubu, gdzie dziecko nie jest wspolne
a chociaż tego samego koloru?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
a co cię to zakuta pało obchodzi .....może być w paski jak zebra a ty jak nie masz nic w temacie do powiedzenia to nie śmieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Gabriel napisał:
Joseph napisał:...pajacu zasiłkowy..
Proszę Jaki Komplement .
---
Żal ogarnia twoje myśli , że Ktoś Może a ty nie ? .
---
Uwierz Mi , że z chęcią się teraz zamienię ! .
---
Jeszcze parę lat temu , to taka sytuacja była całkiem Przyjemna , jednak teraz ,za Mało forsy wpływa na konto , by można było w pełni korzystać z tego dobrodziejstwa .
---
OT trafiła Mi się właśnie taka Firma i nijak nie potrafię się z Jej Okowów wydostać ...
---
MOŻE ty Mi w Tym Pomożesz i po złości , załatwisz jakiś Etat ...
Coby Mi nie było za wygodnie ...
---
Pomyśl , może akuratnie masz coś w zanadrzu .

w zanadrzu tylko Wawel ostal...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Andre ved mark napisał:
a co cię to zakuta pało obchodzi .....może być w paski jak zebra a ty jak nie masz nic w temacie do powiedzenia to nie śmieć
niektórzy mają szerokie horyzonty, a nie jedynie co jasta napisał
bydlaku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok