Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Problem z NAV - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Marek G Grzegorz knapowicz Daniel Dziekoński Bede Be Kamil212 D (2683 niezalogowanych)
4 Posty
Bartek Stranz
(redcelica)
Wiking
Witam wszystkich Mam takie pytanie- czeka mnie zabieg prawej ręki i lekarz, który mnie "prowadzi" twierdzi, że po tym czeka mnie około 6 miesięcy rehabilitacji. Czas ten wolałbym spędzic w Polsce, oczywiście otrzymiując zasiłek chorobowy z NAV. Tyle, że każda rozmowa z NAV kończy się fiaskiem, zasłaniają się jednym paragrafem, który mówi, że pieniądze chorobowe są wypłącasne, ale trzeba przebywac w Norwegii. Czy ktoś z Was miał może doświadczenie z NAV w podobnej sprawie?
A może ktoś wie, jakich dodatkowych argumentów można użyc, aby tą sprawę załatwic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Artur C
(Art54)
Nowicjusz
Wszystko jest w gestii lekarza prowadzacego,jesli on stwierdzi ze mozesz sie leczyc
w polsce, to Nav nie ma nic do tego. Pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
128 Postów
Ola Kowalczyk
(ola22312)
Stały Bywalec
Art54 napisał:
Wszystko jest w gestii lekarza prowadzacego,jesli on stwierdzi ze mozesz sie leczyc
w polsce, to Nav nie ma nic do tego. Pozdro


Koledze powyzej chodzi o pobieranie zasilku,gdy bedzie w Polsce a nie o miejsce ew leczenia


Nie ma takiej mozliwosci zeby NAV w takim przypadku wyplacil Tobie zlamana korone jesli wyjedziesz!!!
I teraz co najwazniejsze- wiedz ze juz w tej chwili jestes na celowniku NAVU,mozesz byc pewny ze beda sprawdzac Ciebie na kazdym kroku,czy aby przebywasz w Norwegii i pobierasz pieniazki.
Dobra rada-lepiej nie kombinowac bo bedzie problem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Dokładnie tak jak wyżej napisane nie ma takiej możliwości i lepiej nie kombinować bo może być z tego niezły problem.

Co do lekarza owszem może wystawić dokument że lepiej dla Ciebie jeśli rehabilitacje będziesz miał w Polsce ale to i tak NAV podejmuje ostateczną decyzję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.... znam takich co dwa lata na zasiłku byli w pl, pojawiając się sporadycznie jak nav coś chciał...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.... znam takich co dwa lata na zasiłku byli w pl, pojawiając się sporadycznie jak nav coś chciał...
nastepny co 12 lat na polskich blachah smiga z wodka

zmien urzednika w nav
moze powie inaczej bo temu to sie pomylilo z dagpenger

mozesz napisac o skierowanie na rehabilitacje w PL bo to wyjdzie taniej ,no i mniejszy stres dla ciebie bedzie ,a ze stresu to mozna byc na zwolnieni i rok czasu

i jeszcze napisz wniosek o doplate do mieszkania , i sprzataczke bo cie paluszki bola

jak pomysla to dostaniesz zgode
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Bartek Stranz
(redcelica)
Wiking
No a np. jeśli zabieg wykonam w Polsce i będę miał zwolnienie rehabilitacyjne od polskiego lekarza, który owy zabieg wykonał to wszystko przejdzie? Będą mi wypłacac zasiłek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
patim napisał:
czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.... znam takich co dwa lata na zasiłku byli w pl, pojawiając się sporadycznie jak nav coś chciał...
nastepny co 12 lat na polskich blachah smiga z wodka



Czytać nie potrafisz jak widać, gdzie ja napisałam coś polskich blachach, albo o tym że ja byłem na zasiłku gdziekolwiek..........????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
redcelica napisał:
No a np. jeśli zabieg wykonam w Polsce i będę miał zwolnienie rehabilitacyjne od polskiego lekarza, który owy zabieg wykonał to wszystko przejdzie? Będą mi wypłacac zasiłek?

a dostaniesz skierowanie na zabieg w polsce ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
i dziwić się potem,że przez m.in takich kombinatorów zasiłki na dzieci pracujacym osoba chca upier....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok