Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tak mnie Job Zone oszukuje - Norwegia

2 Posty

(PawelBanik)
Wiking
Czy może mi ktoś wytłumaczyć ten papier
Tak okradli mnie w JobZone
Proszę o kontakt i pomóc
+48 795823451

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
danielqwerty
(danielqwerty)
Wiking
Masz wyraźniejsze zdjęcie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(PawelBanik)
Wiking
Lepszego nie zrobię słaby telefon mam oszukuje mnie agencja jobzone

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
danielqwerty
(danielqwerty)
Wiking
Jedyne oszukanstwo jakie widzę to brak zapłaty za nadgodziny. Jeżeli przepracowałeś 125 godzin w dwa tygodnie to należy ci się dodatkowe wynagrodzenie za czas ponad 37.5 lub 48 tygodniowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

()
Stały Bywalec
danielqwerty napisał:
Jedyne oszukanstwo jakie widzę to brak zapłaty za nadgodziny. Jeżeli przepracowałeś 125 godzin w dwa tygodnie to należy ci się dodatkowe wynagrodzenie za czas ponad 37.5 lub 48 tygodniowo.
Żadne oszukaństwo, z tej racji, że jeżeli pracuje się w rotacji, to w tym przypadku wszystkie wypracowane godziny liczone są 1:1 bez żadnych % dodatków.
Zastanów się co piszesz, ponieważ zaprzeczasz sam sobie.
Gdzie ty znalazłeś to -48- godzin/tydzień.
Ponieważ w norweskim systemie zatrudnienia tydzień pracy to 37,5t/u.
Dlatego nawet przepracowana jedna dodatkowa godzina w tygodniu /38,5/ to już nadgodzina.
Inna sprawa to taka iż rozliczenia nie są prowadzone tygodniowo, a MIESIĘCZNIE!
Dlatego w jednym tygodniu można przepracować 60 godzin a w następnym tylko 15 i w pozostałych po 37,5.
Ważne jest tylko to przy pracy na etat, a nie w rotacji, by dany miesiąc pracy zamykał się w czasie co najmniej 150 t/m. by nie płacić stosownych nadgodzin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
PawelBanik napisał:
Lepszego nie zrobię słaby telefon mam oszukuje mnie agencja jobzone
Trochę pogmatwane to rozliczenie.
Raz po norwesku a raz po angielsku.
Niemniej z wyliczeń wynika iż firma wypłaciła ci w trakcie tego rozliczenia, jakieś zaliczki gotówkowe "a konto", dlatego następnie je odciągnęła.

Najciekawsze jednak jest to, że:
- najpierw zapłacono za dojazdy -1060-
- jednak następnie odciągnięto za opłatę promową -5007-.
I tak dalej, jednak by to rozgryźć, trzeba by było znać symbolikę liczbową jaką się ta firma posługuje, oraz samym systemem wewnętrznego rozliczenia.
Oraz warunki tego konkretnego zlecenia, czyli kto za co płaci.
Przecież sam podpisałeś te warunki bez żadnego przymusu.
Podałeś za mało informacji, przy okazji pochopnie nazwałeś swojego pracodawcę OSZUSTEM i to na ogólnodostępnym forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Nie wiem czy ciebie oszukano. Musisz wiedziec samemu czy odciagnieto tobie prawidlowe sumy.

Zarobiles 25 000 NOK brutto + dostales 1309 Nok za przejazd wlasnym samochodem 93 km.
Od tego odciagnieto za 1,5 miesiaca za zamieszkanie (1125+2250) og za samolot (4481)
Czyli brutto wychodzi 18 453 NOK.

Od 18453 odciagnieto 5821 podatku i 7000 NOK zaliczki (2000 do reki , 5000 na konto).
No i wychodzi 5632 NOK
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Elise napisał:
Nie wiem czy ciebie oszukano. Musisz wiedziec samemu czy odciagnieto tobie prawidlowe sumy.
Zarobiles 25 000 NOK brutto + dostales 1309 Nok za przejazd wlasnym samochodem 93 km.
Od tego odciagnieto za 1,5 miesiaca za zamieszkanie (1125+2250) og za samolot (4481)
Czyli brutto wychodzi 18 453 NOK.
Od 18453 odciagnieto 5821 podatku i 7000 NOK zaliczki (2000 do reki , 5000 na konto).
No i wychodzi 5632 NOK
Bez ... i tak dalej.
Prawie, że trafiłaś powinnaś grać w lotto.
Dlaczego?
Ano dlatego iż nie można opodatkowywać podstawowego wynagrodzenia po uprzednim odciągnięciu należnych kwot jak to zaznaczyłaś.
Było by to ze szkodą tak dla fiskusa!, ubezpieczenia!, jak i samego pracownika- mniejsza kwota rocznego zarobku BRUTTO.
Dlatego też 26309-nok (minus tabela 7150 = właśnie te -5821nok)
podstawa: tabellkort.app.skatteetaten.no/#/?_k=58q4bt
Nie rozumiem jednak tego, dlaczego napisano 18453nok skoro powinno być 20488nok i dopiero od tej kwoty, powinny być odciągane stosowne należności.
W każdym bądź razie ja tak właśnie mam rozliczane moje wynagrodzenia z innego bemanningu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
morss. napisał:
Bez ... i tak dalej.
Prawie, że trafiłaś powinnaś grać w lotto.
Dlaczego?
Ano dlatego iż nie można opodatkowywać podstawowego wynagrodzenia po uprzednim odciągnięciu należnych kwot jak to zaznaczyłaś.
Było by to ze szkodą tak dla fiskusa!, ubezpieczenia!, jak i samego pracownika- mniejsza kwota rocznego zarobku BRUTTO.
Dlatego też 26309-nok (minus tabela 7150 = właśnie te -5821nok)
podstawa: tabellkort.app.skatteetaten.no/#/?_k=58q4bt
Nie rozumiem jednak tego, dlaczego napisano 18453nok skoro powinno być 20488nok i dopiero od tej kwoty, powinny być odciągane stosowne należności.
W każdym bądź razie ja tak właśnie mam rozliczane moje wynagrodzenia z innego bemanningu.

Pisze tylko jak jest wyliczone. Reszta sie nie zajmuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok