Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Wymiana SEP na DSB - Norwegia

5 Postów
Piotrek Nowak
(Piotrek15700)
Wiking
Witam.
Mam pytanie dotyczące wymiany SEP na DSB, mianowicie czy może mi ktoś powiedzieć czy jest to możliwe w moim przypadku, posiadam wykształcenie wyższe w kierunku zarządzania i inż produkcji, aktualne uprawnienia SEP oraz 3letnie doświadczenie przy pracach elektrycznych. Do norwegi już wcześniej wyjeżdżałem a dokładnie do Oslo do prac ogólnobudowlanych tak ze znam tamtejszą technologię. Więc jeśli ktoś ma na ten temat wiedzę to proszę o odpowiedz czy jest taka szansa.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
niestety jezeli nie posiadasz wyksztalcenia "elektrycznego" nie masz szans na uzyskanie DSB, wyogiem jest szkola o profilu elektrycznym - wykluczaja ostatnio rowniez osoby z elektronicznym ;(
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Kup sobie uprawnienia czeladnika elektryka do tego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotrek Nowak
(Piotrek15700)
Wiking
Czyli wychodzi na to ze z moim wykształceniem i uprawnieniami nie ma sensu szukać pracy w branży elektrycznej w Norwegi... czy może jest jakiś inny sposób ze by uzyskać uprawnienia DSB beż ukończonej szkoły elektrycznej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Piotrek15700 napisał:
Czyli wychodzi na to ze z moim wykształceniem i uprawnieniami nie ma sensu szukać pracy w branży elektrycznej w Norwegi... czy może jest jakiś inny sposób ze by uzyskać uprawnienia DSB beż ukończonej szkoły elektrycznej ?

No wymagane jest wykształcenie, staż i upr. z zagranicy to ja nie wiem jak można by to obejść???

w Norwegi kucharz jest kucharz, pielęgniarka to pielęgniarka itd........

Nie rozumiem co jest trudnego w czymś takim jak "kupienie" papierów na czeladnika jak masz upr. i staż w PL.
Chyba nie trudno znaleźć szkołę elektryczna i nawet zdać egzamin zawodowy jak pracowałeś w zawodzie? czego to osoba po studiach i z praktyką w zawodzie nie wie co ktoś mający 18lat i konczy szkołę zawodową???

jak pracowałeś w NO to chyba zadajesz sobie sprawę jaka jest różnica w stawkach dla byle budowlańca a elektryka z uprawnieniami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Piotrek15700 napisał:
Czyli wychodzi na to ze z moim wykształceniem i uprawnieniami nie ma sensu szukać pracy w branży elektrycznej w Norwegi... czy może jest jakiś inny sposób ze by uzyskać uprawnienia DSB beż ukończonej szkoły elektrycznej ?

www.dsb.no/no/Ansvarsomrader/EL-sikkerhe...-elektrofagarbeider/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotrek Nowak
(Piotrek15700)
Wiking
znam stawki elektryka w Norwegi i wiem jaka jest różnica dla tego chciał bym w tym kierunku pracować, tylko chodzi mi czy beż świadectwa ukończenia zawodówki jako elektryk jest jakaś możliwość ubiegania się o DSB, bo np: jak skończy zawodówkę i jak nie ma sie upewnień SEP to w zasadzie nie można wykonywać zawodu, to samo sie dotyczy techników.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Piotrek15700 napisał:
znam stawki elektryka w Norwegi i wiem jaka jest różnica dla tego chciał bym w tym kierunku pracować, tylko chodzi mi czy beż świadectwa ukończenia zawodówki jako elektryk jest jakaś możliwość ubiegania się o DSB, bo np: jak skończy zawodówkę i jak nie ma sie upewnień SEP to w zasadzie nie można wykonywać zawodu, to samo sie dotyczy techników.Prędzej Polski drucik po zwykłej zawodówce i praktyce dostanie Norweskie DSB ...
Niż ty po tych swoich studiach i polskim SEP ...!

---
Zwłaszcza iż a Polandii nie ma żadnego problemu by wyrobić sobie legalnie podstawowy SEP , bez wykształcenia kierunkowego i praktyki ... !!!
Sam Miałem Dozorowe , ważne przez Pięć lat w latach 90 ubiegłego wieku .
---
Przecież możesz zrobić sobie Zasadniczą Kierunkową Eksternistycznie ...
z tej racji iż masz wyższe wykształcenie .
Co prawda nie kierunkowo elektryczne niemniej coś tam masz .
Zajrzyj sobie na stronę Krajową Kuratorium i tam poszukaj zakładek z dokształcaniem zawodowym dla Inżynierów .
---
Jest dużo dziedzin zawodowych , gdzie Ludzie idą na studia po Liceum , a później dopiero robią sobie zawodówkę kierunkową / eksternistycznie/ by mieć pełne uprawnienia w danym zawodzie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Gabriel napisał:
Piotrek15700 napisał:
znam stawki elektryka w Norwegi i wiem jaka jest różnica dla tego chciał bym w tym kierunku pracować, tylko chodzi mi czy beż świadectwa ukończenia zawodówki jako elektryk jest jakaś możliwość ubiegania się o DSB, bo np: jak skończy zawodówkę i jak nie ma sie upewnień SEP to w zasadzie nie można wykonywać zawodu, to samo sie dotyczy techników.Prędzej Polski drucik po zwykłej zawodówce i praktyce dostanie Norweskie DSB ...
Niż ty po tych swoich studiach i polskim SEP ...!

---
Zwłaszcza iż a Polandii nie ma żadnego problemu by wyrobić sobie legalnie podstawowy SEP , bez wykształcenia kierunkowego i praktyki ... !!!
Sam Miałem Dozorowe , ważne przez Pięć lat w latach 90 ubiegłego wieku .
---
Przecież możesz zrobić sobie Zasadniczą Kierunkową Eksternistycznie ...
z tej racji iż masz wyższe wykształcenie .
Co prawda nie kierunkowo elektryczne niemniej coś tam masz .
Zajrzyj sobie na stronę Krajową Kuratorium i tam poszukaj zakładek z dokształcaniem zawodowym dla Inżynierów .
---
Jest dużo dziedzin zawodowych , gdzie Ludzie idą na studia po Liceum , a później dopiero robią sobie zawodówkę kierunkową / eksternistycznie/ by mieć pełne uprawnienia w danym zawodzie ...

majac udokumentowane doswiadczenie moze zrobic sobie czeladnika w cechu... i juz ma papier... jaka szkola externistyczna? po co??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Piotrek15700 napisał:
znam stawki elektryka w Norwegi i wiem jaka jest różnica dla tego chciał bym w tym kierunku pracować, tylko chodzi mi czy beż świadectwa ukończenia zawodówki jako elektryk jest jakaś możliwość ubiegania się o DSB, bo np: jak skończy zawodówkę i jak nie ma sie upewnień SEP to w zasadzie nie można wykonywać zawodu, to samo sie dotyczy techników.

w polsce to elektrykiem może być kucharz , pielęgniarka , windziarz , dziadek i cyklista a wszystko przez głupi system ....wystarczy zdać egzamin SEP który jest płatny czyli zapłacisz to i w końcu zdasz , jak nie to kupisz koniaka komu trzeba i już jesteś elektryk . typowy przykład to gabriel . nie dość tego to nawet cieć od sprzątania w szkole ma SEP żeby np wymienić żarówkę . potem np taki cieć wymienia SEP na DSB i jest wielki elektryk w norge .....chory system !!
natomiast gdzie masz wątpliwości co do wymogów z linka który wrzucił yatsek ???


Vedlagt søknaden skal minst være følgende dokumentasjon:

CV, som beskriver personalia, tidfestet utdanning og tidfestet relevant praksis i forhold til det yrket de søker om å videreføre i Norge.
Kopi av originalt vitnemål fra utdanning.
Kopi av original attest på læretid.
Kopi av originale sertifikater, fagbrev eller yrkesbevis.
Kopi av originale attest(er) fra nåværende eller tidligere arbeidsgivere som dokumentasjon på minimum 2 års relevant praksis.
Kopi av pass.
Annen dokumentasjon som kan være med på å lette behandlingen av søknaden er velkommen.

Alle kopier skal være stemplet og signert av notarius publicus.

All dokumentasjon skal være oversatt av godkjent oversetter og skal oversettes primært til norsk, sekundært til engelsk. (gjelder ikke dansker og svensker)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok