Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

problemowy Selvangivelse - Norwegia

24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
Witam.

prosze Was o pomoc. Dostałem ze skatu Forelopig oversikt over skatter 2010 i Selvangivelse 2010. Wystarczy to, żeby sie rozliczyć? Chciałbym to wypełnić i im odesłać. Nie mam zadnych Pin kodów ani tez nie mam od pracodawcy jakiegoś Loons czy jak tam sie to zeznanie nazywa.

Wystarczy że w zeznaniu Selvangivelse 2010 w pozycji 5.0 Tilleggsopplysninger wpisze ze zainteresowany jestem tylko 10% zwrotem? czy coś jeszcze musze wypełniać. Zaznaczyć chciałem ze w norge byłem tylko 5 miesięcy.

Tu zamieszczam link do tych pism co mam.


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Hooki napisał:. Dostałem ze skatu Forelopig oversikt over skatter 2010 i Selvangivelse 2010. Wystarczy to, żeby sie rozliczyć? Chciałbym to wypełnić i im odesłać. Nie mam zadnych Pin kodów ani tez nie mam od pracodawcy jakiegoś Loons czy jak tam sie to zeznanie nazywa.
TO ZACZYNA BYĆ NAPRAWDĘ NUDNE...
Wystarczyło by tylko , dokładnie przejżeć To forum i było by po kłopocie...
Ponieważ powyższy Twój problem , został już dokładnie opisany w innym temacie z tej "beczki"...
Jednak niech Ci tam...:

Tam gdzie na drugiej stronie jest taki opis ...wpisać...to co jest powiększone...

Belop som ikke er forhåndsutfylt , fores her .
Post nr....... Oppgi............................................. Inntekt/Fradrag...........Formule...
3.3.7......10% standard fradrag......15667.............


...te...15667...to właśnie ...10%... "ulgi" od zarobku brutto...

Złożyć podpis i odesłać , wpisując oczywiście datę wypełnienia ...

Pozostałe kwoty które podkreśliłeś są tylko informacyjne i standardowe ... i akurat w Twoim przypadku nie mają żadnego znaczenia
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Robert Sikor
(nbarox)
Wiking
Witam,

podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego, mam nadzieję, że to nie problem. Przeszukałem forum ale nie znalazłem niestety odpowiedzi na moje pytanie.

Byłem w Norwegii 5 miesięcy w zeszłym roku i dostałem Selvangivelse 2010 i Forelopig overskit over skatter 2010.

Na Selvangivelse mam wypisane tylko 3 pola: pensje
Minstefradrag egen inntekt (koszt uzyskania przychodu? dobrze rozumiem?)
Sum grunnlag for inntekts- og formueskatt (podstawa dochodu?)
i jeszcze dodatkowo w rubryce Formue/Gjeld wypisane mam 5 w sumie nie wiem czemu.

Na Forelopig overskit over skatter 2010 mam wypisany podatek jaki zaplacilem w Norwegii i jest on poprawny.

Moje pytanie. Czy muszę im coś odsyłać jeżeli nie chcę nic odliczać i pasuje mi zapłacony podatek? Wszystko zgadza się z tym co zarobiłem w Norwegii i z tym jaki podatek zapłaciłem.
Czy na podstawie tych dokumentów mogę wypisać PIT w Polsce czy mam czekać na jeszcze coś z Norwegii?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
jesli sie zgadzasz to nie wysylasz ale jesli masz jakies ulgi to byloby warto to odliczyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
DO Hooki.Masz w swoim selvangivelse zla kwote minstefradrag! pracowales w No jak napisales 5 miesiecy , a urzad podatkowy odliczyl ci minstefradrag jakbys pracowal pelny rok!~Musisz to koniiecznie- obowiazkowo poprawic!
Przekreslic kwote 56 401 i obok wpisac 30 333 - jezeli bedziesz rozliczal sie w formie papierowej.

Odliczenie standardfradrag, zrob tak jak zapewne juz na forum ktos wyjasnial!
( do stalych uzytkownikow, nie jestem w stanie w 24 godziny przejrzec co juz bylo wyjasniane, a co nie, wiec prosze nie negowac mojej checi pomocy, tym bardziej , ze czas na rozliczanie podatkowe dobiega malymi krokami do konca )

w punkcie 5.0 wpisz : 15 667 kr - 10% standadfradrag for midlertidig opphold i Norge


Nie wkleiles trzeciej strony swojego selvangivelse, a tam sa istotne kwoty takie jak np. ; ile zaliczki zostalo wplacone na poczet podatku naleznego.


DO nbaroxSprawdz czy masz dobrze wyliczony minstefradrag!
Formue/gjeld w kwocie 5 , to sa twoje pieniadze na koncie jakie miales na 31 grudnia 2010

Jezeli w tym samym roku podatkowym osiagnales dochod w Polsce i w Norwegi, to w Polsce musisz podac te dane o osiagnietym dochodzie w No w rozliczeniu podatkowym, jezeli w Pl nie miales dochodu , to rozliczasz sie tylko z podatkow w Norwegii. Dlaczego nie chesz skorzystac z zadnych odliczen?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
fire napisał:
DO Hooki.Masz w swoim selvangivelse zla kwote minstefradrag! pracowales w No jak napisales 5 miesiecy , a urzad podatkowy odliczyl ci minstefradrag jakbys pracowal pelny rok!~Musisz to koniiecznie- obowiazkowo poprawic!
Przekreslic kwote 56 401 i obok wpisac 30 333 - jezeli bedziesz rozliczal sie w formie papierowej.


w punkcie 5.0 wpisz : 15 667 kr - 10% standadfradrag for midlertidig opphold i Norge



pracowałem 5 miesięcy ale do odtatniej wypłaty dostałem jeszcze kase za wakacje którą powinienem dostac w tym roku. Skąd wzieło się to 30 333 ?? co będzie jeśli tego nie poprawie?
pozdrawiam

aha, mam tylko jedną kartke selvangivelse, druga to forelopig overskitover skatter, ale tam nie ma zadnych kwot ani nic takego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
Za 2010 r rozliczasz sie do 30 kwietnia i podatnika obowiazkiem jest sprawdzic czy wszystko w jego selvangivelse gra. Jezeli tego nie poprawisz, to tak jakbys popelnil oszustwo podatkowe, przy kontroli bedziesz musial zwrocic wszystko z nadwyzka co nieslusznie zostalo pobrane plus odsetki , plus kara.
Wszystko co zarobiles w 2010r musisz ujac w rozliczeniu. Powinnienes otrzymac od pracodawcy lønn og trekkoppgave for 2010, to jest zestawienie twoich rocznych dochodow i zaliczek na podatek. Powinnienes porownac dane z tego dokumentu z selvangivelse, jezeli jest jakas roznica, nalezy to skorygowac.
Foreløpig beregning av saktter og avgifter 2010- nie masz takiego dokumentu? to jest trzecia strona selvangivelse, gdzie powinny byc miedzy innymi takie dane jak ile podatku zostalo wplacone w ciagu roku do urzedu skarbowego.
na szybko moge napisac , przy 1 klasie podatkowej z uwzglednionym poprawnym minstefradrag , oraz skorzystaniu z odliczenia 10%, to twoj nalezny podatek wynosi 38 282 kr-tyle powinnienes zaplacic dla urzedu podatkowego, jezeli zaplaciles wiecej , to zostanie zwrocone , o ile rozliczysz sie wg tego co napisalam , jezeli nie czuejsz sie na silach sam to zrobic, to , proponuje isc do najblizszego oddzialu skattekontor jeszcze dzisiaj i poprosic o pomoc w rozliczeniu.

podaje linka gdzie znajdziesz skad wziela sie kwota twojego dobrze wyliczonego minstefradrag

www.skatteetaten.no/no/Bibliotek/Publika...--Inntektsaret-2010/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
nie mam ani Foreløpig beregning av saktter og avgifter 2010 ani nie mam od pracodawcy lønn og trekkoppgave for 2010. a nie lepiej zebym zostawil w spokoju kwote 56 401 chyba lepiej ze zabrali mi więcej. na dole w informacji napisze ze nie dotałem pisma od pracodawcy? druga sprawa to jestem juz w polsce i nie wracam do Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
Nie to nie jest lepiej, nikt wiecej nic nie zabiera, tylko obiniza ci w ten sposob wymiar do obliczenia podatku naleznego, a co za tym idzie w twoim przypadku jest to za duza kwota! jest ona bledna ,a konsekwencje tego bledu poniesiesz ty. Jezeli nie chesz miec zadnych problemow w przyszlosci powinnienes w tej chwili naprawic to, co jest bledne.
Do pracodawcy wyslac email z prosba o wyslanie lønn og trekkoppgave for 2010 droga eklektroniczna ,( zeby zobaczyc jak najszybciej co tam stoi ) oraz listowa na wskazany adres.
Mozesz rowniez zamowic sobie kody MinID i rozliczyc sie elektronicznie poprzez altinn,kody przyjda na adres taki jaki masz na selvangivelse.
A czy posiadasz lønnsspesifikasjon? odcinki miesieczne za wynagrodzenie od pracodawcy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Łukasz .
(Hooki)
Wiking
tak posiadam, za wyjątkiem ostatniego gdzie przepracowałem 40 godzin i doliczono mi pieniądze za wakacje (feriepenge)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok