Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

proszę o opinie czy jest szansa na pracę dla - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Dawid Szczęsny Karolina B (842 niezalogowanych)
3 Posty
daniel wolski
(adas30)
Wiking
Witam
proszę Was o wszelkie sensowne opinie
Mianowicie wujek mojej żony obiecał mi, że jak zacznie się sezon to będą potrzebować ludzi i zciągnie mnie do siebie do firmy. Sam pracuje w Oslo 5 lat w budowlance. Jestem zdecydowany na wyjazd ale niestety mam problem z mamą.

Razem prowadziliśmy do spółki w Polsce firmę, która niestety zbankrutowała. Wszyscy wiedzą z czym to się wiąże. Z długami i komornikami na karku nie ma szans w naszej ojczyźnie aby wyjść z problemów. Mogę na razie pracować u brata za 2 tysie ale utrzymując żonę z dziećmi i komornikiem nie wiele mogę wskurać.

Powiedzcie czy mam szansę znaleźć dla mojej matki pracę w Norwegii? Problem polega na tym że nie zna języka i ma 53 lata. Jest strasznie pracowita i zdeterminowana, że ja przy niej wysiadam i dopuki ma siłę chce gdzieś wyjechać przynajmniej na 5 lat. Ma ogromne doświadczenie w produkcji żywności (produkowaliśmy ją 15 lat a wcześniej mama miała restaurację). Może sprzątać, pracować przy produkcji lub w ogrodnictwie itp. Podobne oferty widziałem z ADECCO ale oni chcą takiego doświadczenia na piśmie, że szans nie ma.

Chce wyjechać gdzieś ze mną bo sama się boi ze względu na brak znajomości języka. Ciągła mnie nawet sezonowo do Holandii ale nie uśmiecha mi się tam praca jak mogę mieć duuużo lepszą w Norwegii. Wiem że znalezienie pracy razem graniczy z cudem ale mam zamiar wyjechać, wreszcie zarabiać i szukać coś dla niej w międzyczasie. Tylko czy jest czego szukać?

Proszę podpowiedzcie coś w tym temacie bo już sam nie wiem co mam jej mówić. Kolorowo pewnie nie jest i nie chcę jej zciemniać nie wiedząc nic na ten temat. Najgorsze jest to, że się boi gdy wyjadę i zjedzą ją wierzyciele z komornikiem na czele, że nie będzie miała z czego żyć bo nikt jej u nas nie zatrudni.

Prośba jeszcze o to, że jak ktoś zna stronkę z ogłoszeniami w języku angielskim ( jak ta www.workindenmark.dk/ , tylko że ta jest z ofertami z Danii) to niech poda. Znalazłem jakieś na forum ale po norwesku, a ja tylko znam angielski
Może ktoś zna jakąś fabrykę lub firmę produkcyjną gdzie potrzebują ludzi do pracy?

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
nie ma strony z ogłoszeniami o pracy w norge po angielsku .
na stronie nav przeglądałem kiedyś ogłoszenia tak z czystej ciekawości ....różne dla kobiet też . bardzo dużo ma dopisek ......wymagany język norweski w mowie i piśmie . bez znajomości minimum angielskiego nie znajdziesz żadnej legalnej pracy z ogłoszenia w norge . jedyna nadzieja w wujku że załatwi jej coś , albo przez znajomych przy sprzątaniu ale ten rynek już jest tak nasiąknięty że ci którzy tu już jakiś czas mieszkają , znają realia i nawet jako tako język mają problemy z robotą .
jest duża szansa że będzie mieć problem z zarobieniem na swoje utrzymanie tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
nie chce pesymistycznie, ale..... jest ciezko dla ludzi znajacych angielski, czy nawet srednio norweski, wiec mama moze miec problem, wogle sie pogorszylo na rynku pracy, moze mi sie tylko tak wydaje...
mozesz poszukac cos dla siebie jeszcze na www. finn.no, niektore oferty sa po angielsku
powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
nic się nie pogorszyło na rynku pracy-- pracy jest w bród i jeszcze trochę , nie wiadomo za co się złapać , przyjeżdżacie do Norwegii a dla wszystkich pracy starczy -- nawet jutro!!!! już widzę te kolejki na granicy Szwedzko-Norweskiej , przepełnione promy , korki na ulicach --- zostawcie wszystko i przybywajcie , i niech moc będzie z wami !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(realistka)
Wiking
Przykro mówić ale kobiecie w wieku Twojej mamy bedzie bardzo ciężko!!!!! Nawet jesli np.zatrudni ją jakaś cwana Polka..to zaplaci jej 70-80 kr/godz.a ona biedna bedzie harować cały dzień jak wół! sama to przeszlam...i uwierz mi..szybko można się tym zmęczyć....bo to bardzo cieżka praca!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
realistka napisał:
Przykro mówić ale kobiecie w wieku Twojej mamy bedzie bardzo ciężko!!!!! Nawet jesli np.zatrudni ją jakaś cwana Polka..to zaplaci jej 70-80 kr/godz.a ona biedna bedzie harować cały dzień jak wół! sama to przeszlam...i uwierz mi..szybko można się tym zmęczyć....bo to bardzo cieżka praca!!!!!!!!
no dobrze, ale jaki jest finał tej Twej mitręgi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(realistka)
Wiking
Pytasz Jasta jaki był mój finał?....to jeszcze nie finał..bo ja ciągle tu jestem i sie nie poddaję...ale to jest inny etap bo już w legalnej norweskiej firmie w której wystarcza mi j.ang. A uwierz że kocham ten jezyk i zawsze staram sie go chłonąć przy każdej okazji...trochę zacięcia!!! NIC bez znajomosci jakiegokolwiek języka...napewno sam wiesz..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
daniel wolski
(adas30)
Wiking
Dzięki wielkie za opinie i odpowiedzi. Tak też myślałem, że szanse są bliskie zeru, no ale popytać nie zaszkodzi. Ja bynajmniej wyjeżdżam jak tylko to będzie możliwe. Pozdrawiam wszystkich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(realistka)
Wiking
Mam nadzieje,że jak tu przyjedziesz to będziesz tu zaglądał na forum.....może a nóż coś się zmieni.....Ja Ci życzę powodzenia i życzliwych ludzi na swojej drodze....a Twojej mamie siły na przetrwanie bez Ciebie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok