Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyplata bez lonneslipa - Norwegia

Czytali temat:
Pawel Maranda Joanna Mrożek Maks X Wioletta Urbańska Monika Byy (2225 niezalogowanych)
11 Postów
Jacek Mydlak
(s.tacchini)
Wiking
Od maja nie dostałem żadnego pokwitowania z wyszczególnieniem ile na podatek,ile na feriepenge itd.Zawsze był brak czasu i może jutro..Tylko przelew na konto jako wynagrodzenie.Dzisiaj dalem ultimatum,że przed dostarczeniem starych lonneslipów nie pójdę do roboty.Obawiam się,że firma nie odprowadzala mojego podatku.Właścicielem jest jakiś figurant.Feriepenge,zwrot podatku może dać nawet 40 000nok.Myślę o zapisaniu sie do związków zawodowych.Czy ktoś zna z obsługą po polsku? Proszę o rady co dalej robić?Myślę o naglośnieniu tej sprawy zanim firma np.nie ogłosi bankructwa.Jak na razie umówiliśmy się,że na początku przyszlego tygodnia lonneslippy będą Bardzo proszę,aby mase 1 wstrzymal się z denerwującym i niewiele wartym komentarzem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Sprawa dziwna bo powinienes dostawac te odcinki wyplaty..ale to wiesz Tu jest numer telefonu do rzecznika zwiazkow zawodowych +47 92 68 68 10 nazywa sie ona Julia Maliszewska w srody od 15.00 do 18.30 jest po polsku w te dni A ich adres w Oslo to Mollergata 24 w samym centrum.Ponoc sie oplaca zapisac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Jacek Mydlak
(s.tacchini)
Wiking
Dziękuję za podpowiedż Czy,kiedy jutro zjawię się na mollergata spotkam kogoś mówiącego po polsku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Nie obiecuje bo nie wiem..Ale jak masz niedaleko-to przejsc sie nie zaszkodzi-jak nie spotkasz polaka to Ci przynajmniej powiedza kiedy go zastaniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Wejdz na strone www.budowlany.no tam jest wszystko o zwiazkach i poczytaj sobie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Dareknorge)
Wiking
mialem stycznosc ze zwiazkami i skonczylo sie tylko na gadaniu i nic wiecej. Dopiero jak poszedlem do adwokata to po jednym liscie wszystko sie zmienilo i zalatwilo. Zwiazki robiia tylko sprawy gdzie beda mieli rozglos. Takimi sprawami to szkoda sobie glowe zatruwac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
Magdalena BB
(basitek)
Nowicjusz
Nie lubisz mase1? nie jestes sam ,on lubi tak wzburzyc krew wszystkim ,spokojnie nie czytaj tego co pisze i po sprawie . Moze dzisiaj jest caly dzien w pracy to da spokuj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
96 Postów

(petro6)
Początkujący
daris napisał:
Sprawa dziwna bo powinienes dostawac te odcinki wyplaty..ale to wiesz Tu jest numer telefonu do rzecznika zwiazkow zawodowych +47 92 68 68 10 nazywa sie ona Julia Maliszewska w srody od 15.00 do 18.30 jest po polsku w te dni A ich adres w Oslo to Mollergata 24 w samym centrum.Ponoc sie oplaca zapisac

Czy sie oplaca to juz dyskusyjna sprawa!!!Wiem na swoim przykladzie ze zlewaja cie na ile moga,co wiecej podaja nawet sprzeczne informacje wynikajce sadze z niewiedzy!!
Pomoga owszem jesli zaistnieja przy okazji pozytywnie!!!Ja raczej nie polecam,gdy dostalem kilka lat temu permitering nikt powtarzam nikt nie potrafil wyjasnic jak jest naliczane dagpenger,a wyzej wymieniona odeslala mnie do meza zaufania gdzie jeden mowil zupelnie co innego niz drugi.Ale to tyle ,do zwiazkow trzeba byc urodzonym dzialaczem ,nie lawirantem ktoremu t tylko ulatwia zycie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
chyba będę płakał że mnie ktoś tam nie lubi na forum i powiem mamie , sprawa jest bardzo trudna hmmmmmm, powiedziałbym przeje.ba.ne masz gościu- no pamiętaj że nie ty pierwszy i nie ostatni zostałeś oszukany w tym kraju- jak pisałem kiedyś jest tego więcej ( są ci co im się wydaje że jest wszystko ok, aż tu nagle...), (i są tacy którzy po prostu wiedzą jak jest ale z jakiejś tam przyczyny niewiadomej nie odzywają się nic bo się np. boją że stracą pracę). Ale trzeba pamiętać że wszystko się ciągnie bez końca dopóki ktoś nie zareaguje. Ten naród szybko się uczy- kiedyś np. jeśli jakiś Norweg spotkał Polaka który przyjechał tutaj do pracy był bardzo zaskoczony- teraz natomiast już nie jest nowością jak ktoś oszukuje pracownika zagranicznego-- takie czasy. Wszystko zależy od nas samych jeśli ktoś się odezwie i się nie podda w dążeniu do tego co faktycznie mu się należy , to wielkie gratulacje bo tu nic nie zostaje bez echa, a jeden z drugim się dowie że Polak też potrafi i że nie warto oszukiwać kogoś. A ilu jest takich co się bało, a ilu jest takich co na tupnięcie nóżką zjechało do kraju nieświadomie nie wiedząc że np. przepadły im pieniążki za pracę?! Nie poddawaj się gościu i Powodzenia!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Petroniusz ja tylko podalam tak jak prosil numer telefonu do osoby mowiacej po polsku,nie znam jej i nie korzystalam z tego numeru nigdy a jesli chodzi o oplacalnosc to napisalam,ze PONOC sie oplaca wiec te twoje wykrzykniki nie mialy racji bytu pozdro
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok