Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zwolnienie Lekarskie a wypowiedzenie. - Norwegia

Czytali temat:
Tomasz Szymanski mart enty Jakub Haręza Riggman Wladman Zielona95 Scorpion (810 niezalogowanych)
2 Posty
Zielona95
(Zielona95)
Wiking
Drodzy Rodacy pracujący w Norwegii,

Chciałabym podzielić się z Wami moją aktualną sytuacją w pracy, która niestety stała się bardzo trudna. Pracuję w Oslo, od 3 lat. Mam umowę o pracę, w której okres wypowiedzenia wynosi aż 3 miesiące. chciałabym złożyć wypowiedzenie, ale niestety jest to dla mnie bardzo długi okres oczekiwania.

Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, aby ten okres spędzić na zwolnieniu lekarskim. Mam świadomość, że to nie jest idealne rozwiązanie, ale sytuacja w pracy stała się dla mnie bardzo trudna i chciałbym uniknąć dodatkowego stresu i napięcia przez ten długi okres wypowiedzenia.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia lub wie, czy istnieje taka możliwość? Czy lekarz może wystawić mi zwolnienie lekarskie na okres wypowiedzenia z powodu stresu w pracy? Chętnie wysłucham Waszych opinii i rad w tej sprawie.

A także, jakie konsekwencje mogą mnie czekać, jeżeli nie dotrzymam okresu wypowiedzenia i porzucę pracę z powodu opresyjnego szefa? Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
441 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Jasne ze tak, dostaniesz zwolnienie lekarskie bezproblemu jak pojdziesz do lekarza, najlepiej swojego rodzinnego

pozatym twoj okres wypowiedzenia jest stanowczo za dlugi, zobacz sobie w linku z inspekcji pracy co pisza w tabelce oppsigelsetiden bo m iwychodzi ze powinnas miec 1 miesiac okresu wypowiedzenia jak pracujesz do 5 lat czasu. Warto by to pokazac pracodawcy wraz z juz napisanym wypowiedzeniem tak zeby postawic go przed faktem dokonanym ale najpierw sprobuj z lekarzem to sobie pojedziesz na wczasu pod grusza za jego pieniadze...wkoncu to najlepszy relaks
www.arbeidstilsynet.no/arbeidsforhold/oppsigelse/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Zielona95
(Zielona95)
Wiking
Chciałam serdecznie podziękować Ci za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie. Twoja pomoc była dla mnie bardzo cenna, i doceniam, że poświęciłaś swój czas, aby mi pomóc.

Chciałabym również przeprosić za moją dłuższą nieobecność bez odpowiedzi. Byłam zajęta różnymi sprawami i niestety nie miałam okazji wcześniej zareagować na Twoją wiadomość.

Jeszcze raz dziękuję za Twoją pomoc i cenne wskazówki. :]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok