Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dokumenty do Nav - Norwegia

Czytali temat:
mart enty N O Martin530 Riggman Barbara Kassner paulinka00 sucharek78 Mirosław Gąsak (2748 niezalogowanych)
11 Postów
Martin530
(Martin530)
Wiking
Witam,
wiecie może czy istnieje wysłanie dokumentów drogą elektroniczną przez pocztę Norweską do Nav?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Martin530 napisał:Witam,
wiecie może czy istnieje wysłanie dokumentów drogą elektroniczną przez pocztę Norweską do Nav?
Pozdrawiam

NIE
Poczta Norweska, to fizyczne przekazywanie przesyłek listowych tzw. papierowa.
Natomiast przesyłaniem poczty elektronicznej do urzędów publicznych we Norge-śmorge zajmuje się instytucja zwana dalej >e-Boks<
Gdzie niestety trzeba się zarejestrować a następnie zalogować.
INNA sprawa to taka iż do samego NAV i innych tego typu instytucji jak /skatt/ altinn/itp.itz. nie trzeba używać poczty zewnętrznej, pod żadną postacią tak fizyczną jak i elektroniczną.
Wystarczy się zalogować do danej instytucji i z konkretnej zakładki, wysłać odpowiednie dokumenty, poprzednio importowane do własnej bazy, poprzez dokonane skany umieszczone w Bazie >pobrane<.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Martin530
(Martin530)
Wiking
Dzięki, tyło ja mam jeden problem nie mam personal number I nie mogę czytać ani wysyłać wiadomości do Nav.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Martin530 napisał:
Dzięki, tyło ja mam jeden problem nie mam personal number I nie mogę czytać ani wysyłać wiadomości do Nav.Skoro nie posiadasz Norweskiego Numeru Personalnego co najmniej -D-, tzw. czasowego, to i tym samym, nie jesteś w tym systemie zarejestrowany. Tym samym nie ma sensu tam cokolwiek pisać.
Natomiast jeżeli jednak, posiadasz takowy -D- numer personalny to bez problemu możesz się tam najpierw zarejestrować, a następnie zalogować i prowadzić zwykłą korespondencję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok