Hejka
Mam pytanie może ktoś się bardziej orientuje w tych sprawach.
Niedługo planuje wyjechać do rodziny do Bergen *jestem na etapie nauki języka) i tak sobie myśle jak tam wygląda zajezdnia atobusowa/tramwajowa. Czy jest tak jak u nas w Polsce że są konkretni pracownicy działu technicznego którzy dbają o sprawność taboru czy jest to na zasadzie że jakaś zewnętrzna firma to robi? Nie ukrywam że gdybym chciał pracować w Norwegii to fajnie byłoby znaleźć podobne stanowisko co mam w Polsce. pracuje jako elektronik i naprawiam elektronike w autobusach i tramwajach (biletomaty/kasowniki/sterowniki/wyświetlacze i ogólnie wszystko co związane z elektroniką) a także pracowałem jako elektryk i naprawiałem tramwaje. Wiadomo to nie jest tak że człowiek przyjeżdża do Norwegi i znajdzie od razu prace w której się odnajdzie nie ma co wybrzydzać co będzie to się weźmię na początek ale pytam tak z ciekawości jak to wygląda. Może jest jakiś kierowca autobusu który mniej więcej się orientuje jak zakład funkcjonuje i fajnie byłoby też o podanie nazwy jak konkretnie w Bergen nazywa się taka firma przewozowa