Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca na budowie - Norwegia

Czytali temat:
Mat K boj fra oszlo Rafoslo Onty_Ja_Gabriel_3. lukasze Grzegorz XxX tedimakuch Natalia Raaaa (1366 niezalogowanych)
7 Postów
Natalia Raaaa
(Nataliavent)
Wiking
Witam, czy wie ktoś czy osoba bez d nummeru może dostać hms kort? Albo czy może pracować na budowlance z czymś w zastępstwie tej karty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
NataliaRajda napisał:
Witam, czy wie ktoś czy osoba bez d nummeru może dostać hms kort? Albo czy może pracować na budowlance z czymś w zastępstwie tej karty?LEGALNIE nie ma takiej możliwości ponieważ ta karta jest imienna i zarejestrowana w NAV /polski zus/.
Nie masz -D- numeru to legalnie nie jesteś w rejestrze, możesz jedynie zasuwać na dzikusa.
Jaki masz problem by pójść do skatt /polska skarbówka/ i tam zarejestrować swój pobyt prosząc o -D-numer.
Przeważnie dają od ręki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Natalia Raaaa
(Nataliavent)
Wiking
Niestety na d nummer trzeba czekać, mi chodzi o czas kiedy osoba już była na skatteetaten i oczekuje na d nummer,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
NataliaRajda napisał:
Niestety na d nummer trzeba czekać, mi chodzi o czas kiedy osoba już była na skatteetaten i oczekuje na d nummer,Przecież to to samo co wyżej pisałem.
NIE MASZ FIZYCZNIE -D- numeru, to NIE ISTNIEJESZ W SYSTEMIE.
To jak możesz otrzymać jakikolwiek dokument rządowy?
A takim czymś jest Owa karta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
lukasze
(lukasze)
Wiking
Nei bez d numeru nie da rady wyrobic pracodawca jest odpowiedzialny za wyrabianie karty jak nie ma d numer nie mozesz byc zatrudniony kółko się zamyka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok