Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Prawo jazdy w Polsce mieszkając w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
anna js Radoslaw O maciej pierzchala Joanna Kuchnicka noregg Damian Kołodziejczak RakKar piotrek1275 Onty_Ja_Gabriel_3. tedimakuch Maria075 JakubCeran (1966 niezalogowanych)
2 Posty
Maria075
(Maria075)
Wiking
Hej

Sprawa wyglada tak, ze od ponad 3 lat mieszkam w Norwegii. Chciałabym wrócić do Polski i wyrobić prawo jazdy na kat.A. (Głównie ze względów finansowych). Nie wiem czy dostanę w ogóle profil PKK. Nie przebywam w Polsce 185dni, przyjeżdżam głównie na wakacje, święta. Natomiast od pazniernika zaczynam studia zaoczne i będę przylatywać do Polski 2 razy w miesiącu (każdorazowo na 3 dni). We wniosku można zaznaczyć podpunkt:

b) przebywa regularnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na
swoje więzi osobiste, a jednocześnie, że ze względu na swoje więzi
zawodowe kolejno przebywa w co najmniej dwóch państwach
członkowskich Unii Europejskiej,


Jak sądzicie, czy w takim przypadku jest szansa na otrzymanie PKK? Jakie są wasze doświadczenia?

Dzięki za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Maria075 napisał:
Hej

Sprawa wyglada tak, ze od ponad 3 lat mieszkam w Norwegii. Chciałabym wrócić do Polski i wyrobić prawo jazdy na kat.A. (Głównie ze względów finansowych). Nie wiem czy dostanę w ogóle profil PKK. Nie przebywam w Polsce 185dni, przyjeżdżam głównie na wakacje, święta. Natomiast od pazniernika zaczynam studia zaoczne i będę przylatywać do Polski 2 razy w miesiącu (każdorazowo na 3 dni). We wniosku można zaznaczyć podpunkt:

b) przebywa regularnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na
swoje więzi osobiste, a jednocześnie, że ze względu na swoje więzi
zawodowe kolejno przebywa w co najmniej dwóch państwach
członkowskich Unii Europejskiej,


Jak sądzicie, czy w takim przypadku jest szansa na otrzymanie PKK? Jakie są wasze doświadczenia?

Dzięki za pomoc!

Norge nie jest państwem członkowskim UE.
I długo nie będzie.
Jest jedynie państwem stowarzyszonym i to głównie dlatego iż należy do Unii Skandynawskiej.
Moim zdaniem to duża różnica, jednak mogem siem mylać.
Musisz sięgnąć płyciej w annały PKK i zoczyć dokładnie jak to z tą Norge jest we tem przypadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
ozesz spokojnie jechaci robic jak masz dowod osobisty w PL. Ja tu ieszka 10 lat i jezdze dalej na polski prawku. Z tym prawem jazdy chodzi tylko o to ze musisz miec norweskie jak jestes kierowca zawodowym a tak to mozesz zrobic prawo jazdy gdzie masz na to ochote
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Maria075
(Maria075)
Wiking
Dzięki za odpowiedz. Faktycznie Norge nie jest w UE. Nie wiem czy w ogóle się dopytywać, czy po prostu zaznaczyć ten podpunkt we wniosku i liczyć, ze nikt się nie doczepi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok