Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Eu kontroll - Norwegia

Czytali temat:
halina manka Jacek Duda Jan Maryjan mart enty N O boj fra oszlo otzochodzi Onty_Ja_Gabriel_3. Kamil S Krzychu1979 Parko lukki 41 (1560 niezalogowanych)
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Witam.
Konczy mi sie eu kontroll 30.04 tego roku. W połowie maja wybieram się do Polski gdzie jak przy kazdym wyjezdzie oddaje auto do mechanika i robię wszystko co jest nie tak.
Slyszalem ze w razie nie przejscia eu kontrol przez auto dostaje sie dodatkowy miesiac na naprawe usterek. Czy to prawda? Jesli tak to czy ten miesiac obowiazuje od dnia wykonania przegladu czy od konca obecnego i moge podrozowac autem do Polski zeby naprawic bledy?
Uprzedzam komentarze ze w razie niebezpiecznych usterek nie bede jechac autem do Polski

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
otzochodzi napisał:
Witam.
Konczy mi sie eu kontroll 30.04 tego roku. W połowie maja wybieram się do Polski gdzie jak przy kazdym wyjezdzie oddaje auto do mechanika i robię wszystko co jest nie tak.
Slyszalem ze w razie nie przejscia eu kontrol przez auto dostaje sie dodatkowy miesiac na naprawe usterek. Czy to prawda? Jesli tak to czy ten miesiac obowiazuje od dnia wykonania przegladu czy od konca obecnego i moge podrozowac autem do Polski zeby naprawic bledy?
Uprzedzam komentarze ze w razie niebezpiecznych usterek nie bede jechac autem do Polski
Pozdrawiam

Tak było do niedawna, teraz przepisy są zaostrzone i nie ma już przedłużenia ponad ostateczny czas kontroli.
- Ja miałem przegląd do 28-Lutego-21 i już w Listopadzie-20. otrzymałem info ze Statens, że zbliża się okres przeglądu. od tego czasu otrzymywałem takie info co miesiąc.
- Przegląd robiłem w Styczniu-16- przed wyjazdem do polandii i był negatywny, na piśmie było info iż następny przegląd poprawkowy ma nastąpić do 27-Lutego.
Po tygodniu, podobne pismo otrzymałem ze Statens.
- W Lutym otrzymałem jeszcze dwie podobne informacje informujące o bezwzględnym terminie przeglądu i skutkach jego negatywnego otrzymania.
- Przegląd zrobiłem po powrocie -18-Lutego, a już 22-Lutego otrzymałem info o pozytywnym przeglądzie ze Statens.
Jeżeli ty masz przegląd do 30-Kwietnia, a do polandii wybierasz się w połowie Maja to w razie negatywnego przeglądu, będziesz jechał NIELEGALNIE i możesz być zatrzymany na granicy.
O ile do tego czasu nie zostaną tobie zdjęte tablice przez Statens.
- To tyle z mojej strony.
Reszta należy już tylko i wyłącznie do ciebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Piotrek.one
(Piotrek.one)
Wiking
Witam słyszałem że można napisać do statens prośbę o wydłużenie terminu kontroli
Spotkał się może ktoś z tym ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Piotrek.one
(Piotrek.one)
Wiking
Witam słyszałem że można napisać do statens prośbę o wydłużenie terminu kontroli
Spotkał się może ktoś z tym ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok