Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Praca w księgowości w Norwegii. - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Kasia K Blazej Kepa Nauka Transport Agnieszka tomaniak Onty_Ja_Gabriel_3. Wujin Bergen Bergen Adamczuk ukasz.sr (3647 niezalogowanych)
2 Posty
Wujin
(Wujin)
Wiking
Cześć!

Jestem księgową z 5 letnim doświadczeniem. Moim marzeniem było od bardzo dawna zamieszkać w Norwegii, ale nigdy nie miałam odwagi żeby to zrealizować. Uczyłam się bardzo długo Norweskiego i teraz umiem go na poziomie B1/B2. Słucham sporo podcastów i w zdecydowanej większości rozumiem o czym tam mówią. Czy jest możliwe żebym dostała pracę w zawodzie, mimo nieposiadania norweskiego obywatelstwa? Czy ktoś może zna księgową, która zaczynała w Polsce i teraz pracuje w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Wujin napisał:
Cześć!
Jestem księgową z 5 letnim doświadczeniem. Moim marzeniem było od bardzo dawna zamieszkać w Norwegii, ale nigdy nie miałam odwagi żeby to zrealizować. Uczyłam się bardzo długo Norweskiego i teraz umiem go na poziomie B1/B2. Słucham sporo podcastów i w zdecydowanej większości rozumiem o czym tam mówią. Czy jest możliwe żebym dostała pracę w zawodzie, mimo nieposiadania norweskiego obywatelstwa? Czy ktoś może zna księgową, która zaczynała w Polsce i teraz pracuje w Norwegii?
Samo rozumienie co się mówi i dlaczego jest dobre na budowie lub przy mopie.
Księgowa MUSI niestety znać Norweski w Mowie i PIŚMIE / czytanie i poprawne pisanie dokumentów księgowych/ nawet na początku kariery .
Wątpię by ciebie ktoś przyjął do pracy jak nie łapiesz Norweskiego systemy księgowego.
No chyba, że do parzenia kawy i takie tam inne ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wujin
(Wujin)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź.

To się rozumie samo przez się. Używam w pracy innych języków obcych i mniej więcej jestem w stanie stwierdzić jaki poziom trzeba reprezentować żeby móc pracować w tym zawodzie. Jednocześnie nie warto uczyć się typowo branżowego słownictwa do póki nie wiadomo, czy w ogóle można dostać pracę. Czytałam regnskapsloven i to nie jest szczególnie trudna ustawa do zrozumienia tak długo jak ma się wiedzę w temacie pewnych zagadnień księgowych, o których jest tam mowa.

Moje pytanie w zasadzie nie dotyczy znajomości języka, tylko możliwości zdobycia pracy w księgowości jako osoba zza granicy. Jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o spotkanie osób, które tak pracują i zdobyły autoryzację. Czy norweskie firmy chcą zatrudniać takich pracowników? To mnie interesuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Wujin napisał:
Dziękuję za odpowiedź.
To się rozumie samo przez się. Używam w pracy innych języków obcych i mniej więcej jestem w stanie stwierdzić jaki poziom trzeba reprezentować żeby móc pracować w tym zawodzie. Jednocześnie nie warto uczyć się typowo branżowego słownictwa do póki nie wiadomo, czy w ogóle można dostać pracę. Czytałam regnskapsloven i to nie jest szczególnie trudna ustawa do zrozumienia tak długo jak ma się wiedzę w temacie pewnych zagadnień księgowych, o których jest tam mowa.
Moje pytanie w zasadzie nie dotyczy znajomości języka, tylko możliwości zdobycia pracy w księgowości jako osoba zza granicy. Jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o spotkanie osób, które tak pracują i zdobyły autoryzację. Czy norweskie firmy chcą zatrudniać takich pracowników? To mnie interesuje.

Na takie pytania, powinna tobie odpowiedzieć osoba bezpośrednio pracująca w norweskiej księgowości, jednak w dziale zatrudnienia.
Możliwe iż taką pomoc informacyjną otrzymasz od panoszącej się na tym forum firemki Śmultimor ups Multimor która jak sama głosi wie o Norwegi wszystko w dziedzinie ekonomi. Takie jest moja propozycja.
Jeżeli jednak, nie otrzymasz pożądanej informacji ode "fahofcuf",
to proponuję poszukać sobie w necie Norweską firmę księgową, która posiada praktyki zawodowe i tam zadać to pytanie zawodowe.
W Norwegi to normalna praktyka, szukających pracę w działach umysłowych.
Firmy szukających pracowników możesz znaleźć na stronie:
> arbeidsplassen.nav.no/stillinger <
Jednak dalej to już musisz dać sobie radę sama, mnie siem niechcem.
Pozdrawiam i pomyślności w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy.

Ledige stillinger - Arbeidsplassen - Norges nye jobbsøk Søk etter ledige stillinger. Heltid- og deltidsjobber i offentlig og privat sektor i Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Tromsø og alle kommuner i Norge. arbeidsplassen.nav.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok