Witajcie,
Na wstępie pragnę prosić o odpowiedzi ludzi, którzy faktycznie mają wiedzę w temacie aby nie rozpętać niepotrzebnej burzy - bardzo dziękuję.
W lipcu będę w posiadaniu uprawnień na koparki, ładowarki i koparko-ładowarki - wszystkie klasy.
Chciałbym wyjechać do Norwegii, w której już pracowałem i tam starać się o pierwszą pracę jako operator koparki i ładowarki.
Są do tego potrzebne uprawnienia M2 i M4 ale jak wyczytałem wczoraj można uzyskać zgodę od inspekcji pracy norweskiej na wykonywanie tego zawodu w Norwegii.
Wypełnia się formularz pobrany ze strony Arbeidstilsyned i wysyła do NLIA (Norwegian Labour Inspection Authorisation).
Wymagają tam aby wykazać, że przez rok pracowało się jako operator - ja pracowałem, ale bez papierów, a te będę miał dopiero w Lipcu po zdaniu egzaminów.
Moje pytanie brzmi:
Czy jest możliwość rozegrania tego inaczej aby uzyskać autoryzację szybciej niż po (w tym przypadku) roku od zdania egzaminów jeśli znalazłbym pracę gdziekolwiek indziej?
Czy jest tu ktoś kto ma doświadczenie w podobnej sytuacji albo słyszał jak to po naszemu "ugrać" inaczej - być może oni nie weryfikują tego w bardzo dokładny sposób, a w formularzu w rubryce "Doświadczenie" wpisać po prostu "1 rok" i po mimo, że egzamin zdam w Lipcu to oni i tak to zatwierdzą
www.arbeidstilsynet.no/en/safety-and-hea...ob8GCPF6fM3FscPGjcIk
Link do informacji nt. tego o czym piszę - można przetłumaczyć przez chrome na język polski.
Pozdrawiam i dzięki za potencjalne odpowiedzi,
M