Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opłaty celno-skarbowe - Norwegia

Czytali temat:
czesio. oj tam nazwisko... Mily Xyz Piotr Jaworski Darek1234 sebastian_34 Onty_Ja_Gabriel_3. (862 niezalogowanych)
3 Posty
Piotr Jaworski
(majer_1975)
Wiking
Witam !
Czy ktoś z forumowiczów być może posiada wiedzę na temat formalności oraz ewentualnych kosztów opłat celno-skarbych przy wwozie i rejestracji motocykla z Polski?
Chciałbym sprowadzić do Norwegii własny motocykl , który z racji tego , że mieszkam w Bergen już od kilku lat stoi i marnieje w garażu.
Może miał (bądź ma ) ktoś podobna sytuację i jest lepiej zorientowany jak się do tego zabrać?
Dziękuję i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
majer_1975 napisał:
Witam !
Czy ktoś z forumowiczów być może posiada wiedzę na temat formalności oraz ewentualnych kosztów opłat celno-skarbych przy wwozie i rejestracji motocykla z Polski?
Chciałbym sprowadzić do Norwegii własny motocykl , który z racji tego , że mieszkam w Bergen już od kilku lat stoi i marnieje w garażu.
Może miał (bądź ma ) ktoś podobna sytuację i jest lepiej zorientowany jak się do tego zabrać?
Dziękuję i pozdrawiam.
Jaki masz problem w dzisiejszych czasach, wszechobecnego internetu, wejść na odpowiednią legalna stronę i samemu poszukać nurtujących pytań i to bez asysty wszechwiedzących "januszy".
Na ten przykład, taka strona:
www.skatteetaten.no/person/avgifter/bil/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Piotr Jaworski
(majer_1975)
Wiking
Dziękuję za informację, ale już tu byłem
Zrobiłem właściwe obliczenia , ale żeby się upewnić, że podążam dobrym śladem zadzwoniłem do celnego w Norwegii i tam...wszystkie obliczenia szlak trafił !
Miła pani , po ogólnej informacji, że muszę zapłacić 25% podatku od wartości pojazdu ( wartość obliczona w Polsce)
Muszę fizycznie zgłosić się z motocyklem...no właśnie, gdzie?
Sama nie potrafiła się określić czy ma to być skatteetaten czy Statens vegvesen i tam zostanie obliczona (według norweskiej tabeli ) wartość motocykla , a tu rozbieżność w wartości opłaty może przekraczać nawet 100% wartości obliczonej w Polsce.
Dlatego chciałbym uzyskać informację od kogoś, kto już miał tę wątpliwą przyjemność przechodzić te procedury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok